Piękny jubileusz kodeńskich strażaków. 100 lat ofiarnej służby dla Południowego Podlasia

Już od 100 lat strażacy-ochotnicy z Kodnia strzegą spokojnego snu mieszkańców, ratują ich dobytek i wspomagają zawodowe służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Rocznicowa pielgrzymka strażacka poszła dzisiaj na kodeńską Kalwarię.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką przed Bazyliką św. Anny w Kodniu, skąd strażackie pododdziały przemaszerowały na Kalwarię kodeńską. Tam odbyła się Msza Święta w intencji strażaków, ochotnicy złożyli też wieńce pod pomnikiem swojego patrona – świętego Floriana. Bardzo ważną częścią uroczystości była dekoracja sztandaru kodeńskich strażaków Złotym Znakiem Związku.

W przemówieniach wójt Kodnia Jerzy Troć a także wspierający od lat strażaków parlamentarzyści Grzegorz Bierecki i Dariusz Stefaniuk dziękowali druhom za zaangażowaną, pełną ofiarności służbę. Jest ona szczególnie ważna w czasie wielkich napięć i konfliktów, z jakimi mamy dziś do czynienia. Pamiętajmy, że strażacy, w tym także ochotnicy z Kodnia, pomagają żołnierzom i funkcjonariuszom Straży Granicznej w obronie polskiej granicy, forsowanej przez migrantów wykorzystywanych jako żywe torpedy przez reżim Łukaszenki i Putina.

My również dziękujemy i życzymy kolejnych stu wypełnionych sukcesami lat!

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info