Śmierć w pożarze drewnianego budynku

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego pożaru, do którego doszło wczoraj na terenie gminy Jabłoń. Spaleniu uległ drewniany budynek. W trakcie akcji gaśniczej ujawniono ciało, prawdopodobnie 67-letniego mieszkańca posesji. Na miejscu wykonywane są czynności pod nadzorem prokuratora.

Dyżurny parczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze w miejscowości Gęś w gminie Jabłoń. Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz objętego pożarem drewnianego spichlerza prawdopodobnie znajduje się jedna osoba.

Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci. Pożar obejmował całość budynku, a płomienie sięgały wysokości około 5 metrów. Ze względu na stopień zaawansowania policjanci w żadem sposób nie mogli podejść do drewnianego budynku. Po chwili na miejsce dotarli strażacy. Po ugaszeniu pożaru wewnątrz spalonego spichlerza odnaleziono częściowo zwęglone zwłoki prawdopodobnie 67 – letniego mieszkańca posesji.

W chwili obecnej na miejscu zdarzenia policjanci wykonują czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Jego decyzją ciało zostało zabezpieczone w celu wykonania sekcji zwłok. W oględzinach uczestniczy także biegły z zakresu pożarnictwa. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia – poinformowała Starszy sierżant Ewelina Semeniuk