Chcieli poczuć się jak mafiozi, trafili do celi

Parczewscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 45, 49 i 55 lat, którzy pozbawieniem życia grozili mieszkańcowi gminy Milanów. Dla uwiarygodnienia swoich gróźb posłużyła im wiatrówka. Jeden z agresorów tłumaczył, że do zdarzenia doszło zupełnie przypadkowo i to alkohol skłonił go do zaczepki. Sprawcom grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Mieszkaniec gminy Milanów poinformował, że czterech nieznanych mężczyzn poruszających się ciemnym audi groziło mu, używając słów wulgarnych i wymachując w jego kierunku przedmiotem przypominającym broń. Sytuacja miała mieć miejsce przed jedną z posesji w miejscowości Radcze. Jeden z agresorów miał również szarpać mężczyznę, a inny pasażer miał wyjąć przedmiot przypominający broń.

Jak ustalili mundurowi, do zdarzenia doszło po tym, jak zgłaszający wyszedł na ulicę aby ocenić wykonanie pokrycia więźby dachowej. Gdy stał na chodniku, podjechało do niego ciemne audi, z którego wysiadł jeden z pasażerów będący pod widocznym działaniem alkoholu. Nieznajomy zupełnie bez powodu zaczął wykrzykiwać w jego kierunku wulgaryzmy oraz rozkazywał aby ten „wziął się do roboty”.

Jak relacjonował zgłaszający, w trakcie całego zajścia pasażer siedzący na tylnej kanapie wyskoczył z pojazdu wyciągając z bagażnika przedmiot przypominający broń. Po chwili wystrzelił w górę. Mieszkaniec gminy Milanów ze swoim znajomym uciekli i schowali na za budynkami na terenie posesji powiadamiając policję. Agresorzy zaś wsiedli do pojazdu i odjechali.

W trakcie interwencji zgłaszający rozpoznał w innym audi mężczyzn, którzy mu grozili. Mundurowi natychmiast zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Znajdujący się w nim mężczyźni zaprzeczali, aby brali udział w całym zdarzeniu.

Policjanci jednak ustalili, że to faktycznie dwóch z nich 49 – letni mieszkaniec gm. Jabłoń oraz jego 55 -letni kompan z gm. Milanów grozili pokrzywdzonemu. Co więcej znajdowali się pod działaniem alkoholu i utrudniali przebieg interwencji.

Na jaw wyszły wszystkie fakty potwierdzające całe zajście. Okazało się, że w sumie trzech kolegów po alkoholu było agresorami. Ponadto zatrzymano jeszcze 45 – letniego mieszkańca gm. Milanów, który miał zagrozić wiatrówką. Wszyscy trzej trafili do policyjnej celi.

Policjanci odnaleźli ukryte zielone audi, którym poruszali się sprawcy a także zabezpieczyli karabinek pneumatyczny tzw. wiatrówkę którą znajdowała się wewnątrz pojazdu, śruty, pałkę bejsbolową oraz telefon komórkowy.

Po zebraniu całego materiału dowodowego wszyscy trzej mężczyźni zostali przesłuchani. Tylko jeden z nich przyznał się częściowo do zarzucanych mu czynów.

Za kierowanie gróźb w stosunku do innej osoby kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.