Trzynastka może być szczęśliwa!

Wśród kształtujących się przez wieki przesądów, pech związany z liczbą 13 ma szczególne znaczenie zwłaszcza wtedy, jeśli wystąpi w połączeniu z piątkiem. A co, gdyby udowodnić, że słynna „trzynastka” niesie ze sobą także pozytywy? Pożyczka 13-stka (RRSO 14,12%) od Kasy Stefczyka to aż 13 000 zł z ratą jedynie 199 zł miesięcznie jest na to najlepszym dowodem.

Liczba 13 od wieków niosła ze sobą negatywne skojarzenia, jednakże trudno doszukać się ich dokładnego początku. W związku z symbolicznym znaczeniem wielu liczb biblijnych, niektórzy łączą ją z ostatnią wieczerzą. Na słynnym obrazie Leonarda da Vinci „Ostatnia wieczerza” artysta przedstawił 13 osób. Uważa się, że to właśnie liczba osób biorących udział w wieczerzy przed śmiercią Jezusa jest źródłem przesądu, zgodnie z którym obecność 13 gości uważano za zły omen, zapowiedź śmierci.

Także w codzienności obserwujemy wiele przypadków fobii związanych z liczbą 13. Do dziś wiele hoteli nie ma pokojów z tym numerem, wieżowcom brak trzynastego piętra, a wielkie linie lotnicze jak Lufthansa nie mają trzynastego rzędu w swoich samolotach. Znana jest także powieść „Piątek trzynastego” autorstwa Thomasa W. Lawsona z 1907 r., w której wykreowano historię bezwzględnego maklera wykorzystującego przesąd o piątku trzynastego, aby wywołać w tym dniu panikę na Wall Street. Centrum Zarządzania Stresem i Instytut Fobii w Karolinie Północnej podaje natomiast, że w każdy piątek trzynastego amerykańska gospodarka traci od 700 do 800 mln dolarów, ponieważ w tym dniu ludzie nie podróżują, nie kupują wartościowych przedmiotów oraz nie prowadzą interesów.

W te wakacje chcemy jednak odczarować liczbę 13 i nadać jej wyłącznie pozytywne skojarzenia. Pożyczka 13-stka od Kasy Stefczyka to zastrzyk gotówki na letnie wypady, remonty. Pożyczka z niską ratą, która pozwoli na spełnianie marzeń. Jej atuty to:

  • aż 13 000 zł na dowolny cel,
  • tylko 199 zł miesięcznej raty,
  • Pieniądze na Twoim koncie nawet tego samego dnia

Wniosek złożysz prosto, szybko i wygodnie! Wybierz sposób odpowiedni dla Ciebie:

  • odwiedź stronę internetową kasastefczyka.pl i złóż wniosek,
  • zadzwoń na infolinię Kasy Stefczyka pod numer telefonu 801 600 100, a nasz konsultant pomoże Ci załatwić formalności,
  • odwiedź jedną z placówek Kasy Stefczyka i skorzystaj z pomocy ekspertów finansowych

Więcej informacji na www.kasastefczyka.pl. Koszt połączenia wg taryfy operatora. Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

Przykład reprezentatywny z dnia 23.05.2022 r. dla Pożyczki 13-stka: Całkowita kwota kredytu wynosi 13 007,70 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 402,30 zł / 3,00%) wynosi 12,50%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 14,12%. Czas obowiązywania umowy – 118 miesięcy, 117 miesięcznych rat równych: 198,10 zł oraz ostatnia, 118. rata: 197,30 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 23 375,00 zł, w tym odsetki: 9 965,00 zł.

Autor: artykuł sponsorowany/Kasa Stefczyka
Fot. Pixabay