Prezes PiS na konwencji powiedział wprost: nasi przeciwnicy zwijali Polskę regionalną

Nasi przeciwnicy zwijali Polskę regionalną, likwidowali urzędy, likwidowali komisariaty, likwidowali poczty. My odbudowujemy to – 150 nowych komisariatów, 627 nowych urzędów pocztowych, 4900 połączeń autobusowych – mówił w sobotę wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na konwencji partii rządzącej pojawiła się liczna delegacja z naszego regionu, której przewodniczył senator Grzegorz Bierecki. 

Na wstępie konwencji PiS zaprezentowano film z fragmentem wystąpienia śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, odnoszącego się do patriotyzmu. Później nawiązał do niego szef PiS.

– Mój świętej pamięci brat mówił tutaj, a właściwie mówił 11 listopada 2009 r. tutaj, tylko to przypomnieliśmy, o nowoczesnym patriotyzmie. W krótkim przemówieniu nie mógł oczywiście powiedzieć wszystkiego, ale my powinniśmy pamiętać – zarówno ci, którzy byli z nim, gdy działał, żył, jak i ci, którzy przyłączyli się później, rozumiejąc że to on miał rację, że to jego wskazania są właściwe dla Polski — powiedział Jarosław Kaczyński. – My wszyscy musimy być kontynuatorami jego dzieła i jego myśli. Musimy iść tą drogą, którą wskazał. Iść tą drogą ku temu celowi, o którym tutaj mówił, ku tej Polsce, o którą chodzi — dodał prezes PiS.

Podczas konwencji prezes PiS podsumowywał także działania rządu dotyczące różnych dziedzin życia. -Wydatki na oświatę wzrosły o 36 procent – mówił Kaczyński. – Tyle samo mniej więcej wzrosły płace. To ogromnie istotna sprawa, chociaż tu może odczuwamy pewien niedosyt – stwierdził.
Mówiąc o wydatkach na służbę zdrowia wicepremier podkreślił, że pewną rolę odegrała tu pandemia COVID-19.- Ale wszystko wskazuje na to, że to będzie wzrost z 77 miliardów złotych w roku 2015 do – jak w tej chwili się rokuje – 160 miliardów złotych, razem z wydatkami covidowymi, w roku 2022″ – przekazał. – To jest naprawdę gigantyczny wzrost, a w 2024 roku będzie to 6 procent PKB, a 2027 roku – 7 procent.

POWRÓT PAŃSTWA 

– Nasi przeciwnicy zwijali Polskę regionalną – mówił Jarosław Kaczyński. – Likwidowali urzędy, likwidowali komisariaty, likwidowali poczty. My odbudowujemy to – 150 komisariatów nowych, 627 nowych urzędów pocztowych – prawie dwa na powiat, 4900 połączeń autobusowych finansowanych z nowego funduszu – dodał. Jak wskazał, 85 mld zł zostało przeznaczone na inwestycje samorządowe.

Przypomnijmy, że to między innymi dzięki zabiegom naszych parlamentarzystów z PiS z senatorem Grzegorzem Biereckim proces powrotu państwa trwa także na Południowym Podlasiu. Wielkie inwestycje drogowe, placówki pocztowe (np. w Leśnej Podlaskiej) a także choćby umieszczenie w Białej Podlaskiej siedziby Inspekcji Transportu Drogowego to tylko niektóre z tych działań.

MOBILIZACJA

Senator Grzegorz Bierecki oraz poseł Dariusz Stefaniuk przewodzili licznej delegacji z Białej Podlaskiej, która wzięła udział w konwencji PiS. Jarosław Kaczyński zapowiedział podczas niej rozpoczęcie intensywnej kampanii politycznej, której celem ma być m.in. przedstawienie Polakom faktycznego kształtu rządów Prawa i Sprawiedliwości, które często pokazywane są w krzywym zwierciadle przez liberalne i lewicowe media.

– Ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy; to nie jest hasło, to jest objazd kraju – stara, wypróbowana metoda – mówił Kaczyński.

 

 

Źródło: TVP Info/Twitter Autor: red.
Fot. twitter, podlaski.info