Parczewskie maluchy odwiedziły policjantów. W przyszłości będą chciały wdziać mundur?

Dzisiaj policjanci z Parczewa gościli maluszków z grupy „Rybek i Żabek” z parczewskiego przedszkola „Skowronek”. Dzieci z ciekawością i zainteresowaniem chciały poznać pracę policjantów oraz zobaczyć jak wygląda miejsce, w którym pracują na co dzień mundurowi. Maluchy miały również okazję dowiedzieć się jak pracuje oficer dyżurny. Ponadto było oglądanie radiowozów, włączanie sygnałów uprzywilejowanych, była krótka wycieczka po komendzie zakończona w świetlicy pogadanką o zbliżających się wakacjach. Radość i uśmiech najmłodszych stanowił wystarczające podziękowania.

Wizyta najmłodszych rozpoczęła się na placu komendy. Dzieci miały okazję zobaczyć policyjne radiowozy, wsiąść na chwilę za ich kierownicę, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe. Szczególnie ciekawym miejscem okazało się miejsce do przewożenia osób zatrzymanych znajdujące się z tyłu pojazdu służbowego. Każdy maluch koniecznie musiał do niego wsiąść i zamknąć drzwi.

Na koniec odbyła się krótka pogadanka dotycząca podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji zarówno w miejscu zamieszkania jak też podczas wyjazdów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. gdzie bezpiecznie można się bawić, w jakich godzinach powinni chronić się przed słońcem, co zrobić kiedy oddalą się od rodziców, jak reagować na polecenia ratowników wodnych i co oznaczają kolory wywieszonych przez nie flag. Podsumowaniem były krótkie filmiki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą oraz wręczenie odblasków. Mundurowi kładą nacisk na bezpieczeństwo najmłodszych, aby w nadchodzące wakacje byli widoczni i bezpiecznie poruszali się po drogach.

– Dzieci bardzo zaangażowały się w dyskusję, każdy chętnie odpowiadał na zadawane pytania oraz starał się podzielić swoimi doświadczeniami.  Nie zabrakło również podziękowań oraz pamiątkowych zdjęć – mówi starszy sierżant Ewelina Semeniuk z parczewskiej komendy.