W Terespolu odsłonięto pomnik Świętej Królowej Jadwigi

Na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu odsłonięto pomnik św. Jadwigi, polskiej królowej, która jest patronką placówki. Monument stanął na placu przed głównym wejściem na przeciw niego wznosi się inny  pomnik związany z historią szkoły – Dąb Trzeciego Tysiąclecia im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

– Pomnik, którego twórcą jest Wojciech Chudaś, stanął na placu szkolnym, przed głównym wejściem – powiedział wicedyrektor szkoły Waldemar Czerko. – Pomnik przedstawia Świętą Królową w pozycji kroczącej. Pełna postać wyrzeźbiona z litej bryły piaskowca. Dlaczego Święta Królowa Jadwiga? Od niej chcemy uczyć się, jak pięknie i mądrze żyć. Jest wzorcem osobowym tak bardzo potrzebnym młodemu człowiekowi na starcie w dorosłe życie – dodał dyrektor Czerko.

Inicjatywa budowy pomnika świętej królowej, jednej z patronów naszej Ojczyzny, bardzo spodobała się senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu, który postanowił wesprzeć ją finansowo. Sam senator , mimo szczerych, chęci ze względu na obowiązki parlamentarne nie mógł przybyć do Terespola.