CBA u kumpla Litwiniuka. Sprawdzają budowę ciepłowni na biomasę

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze posiedzą w firmie kierowanej przez kolegę prezydenta Michała Litwiniuka Sebastiana Paszkowskiego do września.

O rozpoczęciu kontroli w PEC poinformowało dzisiaj biuro prasowe CBA.

– Wydział Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Lublinie rozpoczął kontrolę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej. Postępowanie jest prowadzone od 21.06. 2022 r. – informują funkcjonariusze.

– W toku czynności sprawdzane będą wybrane aspekty związane z realizacją zamówienia publicznego pn. „Budowa Ciepłowni opalanej na biomasę o mocy 17 MW przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej” – czytamy w komunikacie.

Zakończenie kontroli planowane jest na dzień 20.09.2022 r. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z treścią ustawy o CBA, może ono zostać przedłużone o kolejne 6 miesięcy.

To kolejna wizyta służb antykorupcyjnych w Białej Podlaskiej rządzonej przez Michała Litiwniuka z Platformy Obywatelskiej. Poprzednio przyjechali po Władysława S. z urzędu miasta, dwóch urzędników gminy Biała Podlaska Adama O. i Grzegorza G. a także znanych przedsiębiorców Wiesława H. i Bogdana S. Po śledztwie panowie zostali oskarżeni o ustawianie przetargów drogowych. W sprawie są bardzo mocne dowody – m.in. nagrania z podsłuchów założonych przez służby bohaterom afery korupcyjnej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Korupcja w bialskim magistracie! Urzędnicy i biznesmeni zasiądą na ławie oskarżonych

Wiele uwag do tego, jak są prowadzone sprawy finansowe miasta mają także bialscy radni. W związku z tym prezydent Michał Litwiniuk nie otrzymał podczas ostatniej sesji absolutorium.

CZYTAJ TAKŻE: Klęska Michała Litiwniuka. Znowu nie dostał absolutorium!

Źródło: cba.gov.pl Autor: red.
Fot. FB