Via Carpatia z Radzynia do Kocka. Wiemy, kto wybuduje „drogę życia”!

Via Carpatia zmieni oblicze Południowego Podlasia. To prawdziwa „droga życia” dla naszego regionu, bo łączący Północ i Południe Europy szlak da nam miejsca pracy, pieniądze i gigantyczne wręcz możliwości rozwoju. Poznaliśmy właśnie wykonawcę kolejnego odcinka szlaku. Budowa drogi z Radzynia Podlaskiego do Kocka będzie kosztowała grubo ponad pół miliarda złotych.

– Oferta firmy Polaqua, na kwotę ok. 626,5 mln zł, została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S19 na odcinku Radzyń Podlaski – Kock. Pozostali oferenci mają 10 dni na ewentualne odwołania od wyniku przetargu. Jego poprawność zostanie jeszcze standardowo skontrolowana przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak dodają drogowcy, dwujezdniowa trasa ekspresowa powstanie w istniejącym korytarzu drogi krajowej nr 19. W ramach zadania wybudowane zostanie m.in. dwujezdniowe obejście Radzynia Podlaskiego. Zaplanowano także dwa węzły drogowe – Radzyń Podlaski Południe (na skrzyżowaniu z DK63) oraz Borki. Planowane są też dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP Sitno i MOP Paszki), mosty, wiadukty, przejścia dla dużych i małych zwierząt oraz drogi dojazdowe i lokalne.

Inwestycja realizowana będzie w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych w systemie Projektuj i buduj. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektowanie i wybudowanie nowej drogi w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych. 

Przypomnijmy, że to kolejny odcinek Via Carpatia, jaki zostanie wybudowany w naszym regionie.

– W lutym br. rozpoczęła się realizacja S19 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego (ok. 13,7 km). Wyłoniliśmy już wykonawcę odcinka Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski (ok. 22 km). Aktualnie Prezes Urzędu Zamówień Publicznych prowadzi obligatoryjną kontrolę uprzednią tego postępowania – informują drogowcy. 

CZYTAJ TAKŻE: Via Carpatia już pod Międzyrzecem Podlaskim! Podpisana kolejna umowa na budowę

 

Źródło: GDDKiA Autor: red.
Fot. GDDKiA