Senator Bierecki o kryzysie humanitarnym wywołanym przez Rosję. Nasz parlamentarzysta na sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE

Senator Grzegorz Bierecki, przewodniczący grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Zgromadzeniu Parlamentarnym OBWE, uczestniczy w dorocznej sesji tej organizacji. W poniedziałek w wydarzeniu weźmie udział polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Przypomnijmy, że Polska przewodzi obecnie OBWE.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie zrzesza 57 państw i jest najliczniejszą organizacją regionalną na świecie. Oprócz krajów ze Starego Kontynentu, należą do niej również USA, Kanada oraz państwa azjatyckie powstałe po rozpadzie Związku Radzieckiego. OBWE współpracuje z krajami basenu Morza Śródziemnego, Japonią i Koreą. Istotą jej działania jest zapewnienie stabilności i pokoju na kontynencie europejskim.

CZYTAJ TAKŻE: Sukces senatora Grzegorza Biereckiego to potwierdzenie siły polskiej dyplomacji 

Tegoroczna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE rozpoczęła się dzisiaj w brytyjskim Birmingham i jest pierwszą od 2019 z bezpośrednim udziałem uczestników. Głównym tematem spotkania jest oczywiście napaść Rosji na Ukrainę i kryzys humanitarny spowodowany przez bandytów Putina. Senator Grzegorz Bierecki jest głównym autorem specjalnej rezolucji podkreślającej wagę ludzkiego wymiaru kwestii bezpieczeństwa wynikających z rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie.

Poza senatorem Grzegorzem Biereckim Polskę w Birmingham reprezentują posłanki Barbara Bartuś, Joanna Lichocka i Agnieszka Pomaska a także posłowie Radosław Fogiel i Rafał Adamczyk.

Źródło: podlaski.info/CIS Autor: red.
Fot. podlaski.info