Bialskie Pogotowie kupiło nową karetkę!

Flota bialskiego pogotowia powiększyła się o kompletnie wyposażony ambulans typu C (najbardziej zaawansowany typ ambulansu), wyprodukowany na bazie pojazdu Renault Master. Ambulans posiada silnik diesel generujący moc 165 koni- to odpowiednia moc, by jeździć szybko , sprawnie i bezpiecznie. Dzięki temu, że  jest to zupełnie nowy pojazdy zyskujemy pewność, że będzie działać niezawodnie. – mówi Artur Kozioł Dyrektor bialskiego pogotowia.

W ambulansie znajduje się również nowoczesny sprzęt medyczny  m.in. defibrylator, respirator, urządzenie do kompresji klatki piersiowej.

-Dzięki tak bogatemu i przemyślanemu wyposażeniu zespół ratownictwa medycznego jest przygotowany na każdą sytuację. Możemy odpowiednio zająć się pacjentem, zaopatrzyć go i ustabilizować jego stan już w drodze do szpitala, co w wielu sytuacjach przesądza o sukcesie dalszego leczenia. Podczas ratowania ludzkiego życia ważna jest każda minuta. Szybkość w działaniu, bezpieczeństwo, komfort pracy i odpowiedni sprzęt medyczny na najwyższym poziomie- to jest dla nas najważniejsze- dodaje dyrektor Artur Kozioł.

Całkowity koszt zakupu ambulansu to 506 420, 46 zł. Został on w całości sfinansowany ze środków własnych stacji. Nowa karetka będzie stacjonowała w  Punkcie Wyjazdowym Stacji Pogotowia Ratunkowego w Wisznicach.

Przypominamy, że w ubiegłym roku do bialskiego pogotowia trafiły łącznie cztery nowe, kompletnie wyposażone ambulanse sanitarne typu C.