Uważajmy na dzikie zwierzęta na drogach!

W miejscowości Polubicze Wiejskie Pierwsze kierująca Passatem 33-latka zderzyła się z łosiem, który nagle wybiegł na jezdnię. Po tym auto uderzyło w drzewo. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność na drogach!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem na drodze krajowej w miejscowości Polubicze Wiejskie Pierwsze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen, 33-letnia mieszkanka gminy Jabłoń zderzyła się z łosiem, który wybiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Po tym auto zjechało na przeciwległy pas drogi i pobocze uderzając w drzewo.

Jak ustalili policjanci kierująca samochodem samochodu była trzeźwa. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

– Pamiętajmy: Dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi – przypomina komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Źródło: KMP Biała Podlaska