Makabra pod Parczewem. Krowy jadące na rzeź były maltretowane

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie transportu sześciu krów do rzeźni, który we wtorek na drodze wojewódzkiej nr 815 w powiecie parczewskim skontrolowali inspektorzy transportu drogowego. Trzy zwierzęta były w bardzo złym stanie i weterynarz zadecydował o ich uśpieniu.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała PAP w piątek, że prokuratura sprawdza, czy podczas przewozu sześciu krów do rzeźni nie doszło do znęcania się nad zwierzętami. „Prowadzimy postępowanie w kierunku znęcania się nad zwierzętami” – powiedziała.

Prokurator podała, że trzy z sześciu transportowanych krów były w bardzo złym stanie i powiatowy lekarz weterynarii zadecydował o ich uśpieniu.

Poinformowała, że od zwierząt zostały pobrane próbki do badań i przesłuchiwani są świadkowie. Prokuratura ustala, jaką drogę przebyły krowy, jak długo trwał ich transport oraz czy kierowca miał odpowiednie uprawnienia.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie poinformował w komunikacie we wtorek, że z uwagi na naruszenie przepisów o przewozie żywych zwierząt wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowania administracyjne.

Czytaj więcej: Podejrzany transport na Lubelszczyźnie

Źródło: stefczyk.info