23-latek zasnął za kierownicą. Podróż zakończył w szpitalu

W minioną sobotę przed południem w miejscowości Wólka Dobryńska kierujący volkswagenem 23-latek prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Mężczyzna zjechał na prawe pobocze i do przydrożnego rowu. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że za kierownicę pojazdu powinniśmy wsiadać wypoczęci i trzeźwi.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 11.00 na krajowej dwójce w miejscowości Wólka Dobryńska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem 23-letni obywatel Białorusi zjechał na prawe pobocze i do przydrożnego rowu. W chwili zdarzenie mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy. Mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

– Ustalamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego. Wsiadając za kierownicę powinniśmy być trzeźwi i wypoczęci – przypomina komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.