Papież przyjął senatora Grzegorza Biereckiego. Ojciec Święty pobłogosławił korony dla kodeńskiej Pani

Senator Grzegorz Bierecki wraz z biskupem siedleckim Kazimierzem Gurdą, prowincjałem Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Polsce ojcem Pawłem Zającem i opiekunami kodeńskiego sanktuarium: superiorem ojcem Krzysztofem Borodziejem i proboszczem parafii Świętej Anny ojcem Michałem Hadrichem wzięli udział w spotkaniu z papieżem Franciszkiem I.

Podczas audiencji papież pobłogosławił korony, które ozdobią obraz Matki Bożej Kodeńskiej. Nowe korony przyozdobią Matkę Bożą i Jezusa w przyszłym roku, kiedy w Kodniu będziemy świętować 300-lecie koronacji.

Sakralia zostały wykonane przez jednego z najwybitniejszych polskich artystów-złotników Mariausza Drapikowskiego. Dzieła pomorskiego twórcy zdobią najważniejsze polskie i zagraniczne świątynie. W bursztynową suknię z koroną stworzoną w pracowni Drapikowskiego odziana jest m.in. Matka Boska Częstochowska. Dzieło artysty można podziwiać także w Kodniu – to ufundowana przez senatora Grzegorza Biereckiego monstrancja. Senator podarował ją kodeńskiemu sanktuarium jako wotum dziękczynne za opiekę Maryi nad jego chorą żoną.

 

Stworzenie nowych koron upamiętniających 300-lecie koronacji Matki Bożej Kodeńskie również nie byłoby możliwe, gdyby nie ofiarność darczyńców, w tym senatora Grzegorza Biereckiego. W koronie umieszczono bursztyny: biały, miodowy i złoty. W koronie Maryi znalazł się również kamień z groty Narodzenia w Betlejem, a w koronie Chrystusa – kamień z Golgoty.