Pijani jechali samochodem. Okazało się, że szuka ich policja

Policjanci z terespolskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Audi. Za kółkiem siedział 55-latek, który w organizmie miał niemal 2 promile alkoholu. Nie posiadał natomiast uprawnień do kierowania. Dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali też jadącego z nim pasażera, gdyż… on również był poszukiwany. Mężczyźni trafili już do zakładu karnego.

Do zdarzenia doszło przed weekendem w miejscowości Piszczac. Policjanci komisariatu w Terespolu zatrzymali tam do kontroli drogowej Audi. Za kierownicą osobówki siedział 55-letni mieszkaniec gminy Piszczac. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Potwierdziło to również przeprowadzone przez policjantów badanie. Urządzenie wykazało niemal dwa promile alkoholu w organizmie 55-latka, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna jest również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Razem z 55-latkiem podróżował jego znajomy, 54-letni mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyzna również był nietrzeźwy i… poszukiwany.

– Panowie zostali zatrzymani i trafili już do zakładu karnego. W przypadku 55-latka spędzi tam najbliższe 1,5 roku. Mężczyzna odpowie też za kierowanie „na podwójnym gazie”. Odpowie też za popełnione wykroczenie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Źródło: KMP Biała Podlaska