To ważna inwestycja dla regionu. Otwarto drogę w Paszkach w powiecie radzyńskim

Senator Grzegorz Bierecki i poseł Dariusz Stefaniuk uroczyście otworzyli drogę w Paszkach w powiecie radzyńskim.  Inwestycja została zrealizowana dzięki dotacji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łącznie powiat pozyskał fundusze z Polskiego Ładu na kwotę 31 milionów złotych. W ramach inwestycji powstały lub powstają także odcinki Marynin- Wohyń oraz Białka-Płudy-Główne.

– Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat, a dziś dzięki pieniądzom z programu Polski Ład i mądremu zarządzaniu władz powiatu, które złożyły wniosek o rządowe pieniądze już teraz pojadą nią pierwsze samochodu. Dojazd do Radzynia i innych miejscowości będzie łatwiejszy, dużo szybszy, bezpieczniejszy i komfortowy. Cieszę się, że mogę tutaj dzisiaj być i przecinać tę symboliczną wstęgę. Mieszkańcy Polski Wschodniej, którzy przez poprzednie władze byli traktowani po macoszemu, teraz widzą, co znaczy mądry gospodarz, który nie dzieli Polaków na gorszych i lepszych – na tych z miast i tych z mniejszych ośrodków. Jestem przekonany, że kolejne lata rządów Zjednoczonej Prawicy sprawią, że ten dystans, jeśli chodzi o poziom życia, między wielkimi metropoliami, a mniejszymi miasteczkami czy wioskami będzie się jeszcze bardziej skracał. Temu mają służyć inwestycje w infrastrukturę tak śmiało realizowane w naszym regionie – powiedział senator Grzegorz Bierecki.

W podobnym duchu wypowiadał się również poseł Dariusz Stefaniuk, który także podziękował za zaangażowanie władzom powiatu. W uroczystości oprócz parlamentarzystów uczestniczyli m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, przewodniczący Rady Powiatu Radzyńskiego Robert Mazurek i Dariusz Litwiniuk z Zarząd Dróg Wojewódzkich.