Ułani i husaria znów przejadą przez Kodeń. Zapraszamy na Jarmark Sapieżyński

Jarmark Sapieżyński to wydarzenie kulturalne, które już na stałe wpisało się w kanon wakacyjnych imprez w gminie Kodeń. To jedno z większych wydarzeń Lubelszczyzny, które łączy w sobie aspekt historyczny, kulturalny i patriotyczny. Jest nawiązaniem do wspaniałej historii Jana Sapiehy, który w 1511 r. od Króla Polski Zygmunta Starego otrzymał przywilej organizowania jarmarków w Kodniu. Partnerem tego wydarzenia od trzech lat jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej w Kodniu.

W tym roku Jarmark, który odbędzie się 21 sierpnia, będzie pod hasłem „Wdzięczni za obronę granic”.  W związku z tym wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się piknik wojskowy i ułańskie pokazy konne a także występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Ponadto wystąpią zespoły ludowe z terenu Lubelszczyzny – Swańki z Wyryk, Zespół Pieśni i Tańca Podlasie, Jarzębina oraz Orchowianki. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Daj to głośniej.

Podczas imprezy odbędzie się jarmark z produktami rękodzieła i z potrawami tradycyjnymi i regionalnymi, Turniej Łuczniczy o Strzałę Sapiehy oraz Nordikiada.

JARMARK SAPIERŻYŃSKI W KODNIU 2022