Senator Grzegorz Bierecki uhonorowany w Terespolu. „To dla mnie ogromny zaszczyt”

To była naprawdę wspaniała niedziela w Terespolu. W naszej przygranicznej miejscowości miał dzisiaj miejsce festyn połączony z piknikiem wojskowym, wydarzeniami sportowymi i koncertami. Mieszkańcy Terespola zdecydowali też o uhonorowaniu senatora Grzegorza Biereckiego tytułem: zasłużonego dla Terespola.

Festyn, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Wystrzałowe miasto”, rozpoczął się w samo południe mszą świętą w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Terespolu. O 14:00 na odrestaurowanych terenach rekreacyjnych „Konowica” zaczął się piknik wojskowy, a na pobliskim Stadionie Miejskim od godziny 15 można było uczestniczyć w koncertach i wydarzeniach towarzyszących.

Najważniejszymi wydarzeniami dzisiejszego dnia było odsłonięcie muralu ku czci Bohaterów 1920 roku, którzy właśnie pod Terespolem stoczyli zwycięski bój z bolszewickim najeźdźcą, oraz wręczenie odznaczenia Zasłużony dla Terespola.

Tytułem tym został uhonorowany człowiek, który dla miasta zrobił i wciąż robi niezwykle dużo: senator Grzegorz Bierecki. Pamiątkową statuetkę i dyplom naszemu parlamentarzyście wręczył burmistrz miasta Jacek Danieluk. Włodarz Terespola przypomniał, że to właśnie dzięki zaangażowaniu senatora, Terespol stał się bardzo ważnym punkcie w planach rządu. Przypomniał, że dzięki nieustannym zabiegom Biereckiego już wkrótce do miasta będzie biec autostrada oraz dynamicznie rozwija się terminal przeładunkowy w Małaszewicach. – Senator Grzegorz Bierecki od początku rozumiał potencjał naszego miasta i z niezwykłym zaangażowaniem zabiegał o to, by Terespol mógł się rozwijać – mówił Jacek Danieluk.

Nasz parlamentarzysta, nie krył wzruszenia z uhonorowania przez Terespol.

– To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie, które motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy na rzecz Terespola, powiatu bialskiego i całego Południowego Podlasia. Terespol jest naszym oknem na skarb i prawdziwym skarbem w koronie naszej Ojczyzny. Dziś oczy całej Polski zwrócone są ku naszej wschodniej granicy, za którą toczy się wojna, mogę zapewnić, że rząd Prawa i Sprawiedliwości docenia jak ważnym miejscem w Polsce jest dziś Terespol. Cieszę się, że miasto korzysta z rządowych programów, a dobry gospodarz – burmistrz Jacek Danieluk i Rada Miasta robią wszystko, by Terespol dynamicznie się rozwijał – powiedział Bierecki.

Senator Grzegorz Bierecki docenił zaangażowanie także innych lokalnych polityków, którzy każdego dnia pracują na rzecz regionu.

Dziś w Terespolu obecni byli m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, który od lat aktywnie wspiera rozwój Południowego Podlasia, „głos całego regionu” w Sejmiku Wojewódzkim, czyli jego przewodniczący Jerzy Szwaj, oraz radny Dariusz Litwiniuk z Białej Podlaskiej, który w Radzie Miasta, skutecznie broni mieszkańców przed często nierozsądną polityką prezydenta miasta, oraz radna sejmiku Barbara Barszczewska.