Nasi policjanci ćwiczyli wspólnie z WOT

Policjanci z Białej Podlaskiej oraz Terespola uczestniczyli w ćwiczeniach zgrywających organizowanych przez 23. Bialski Batalion Lekkiej Piechoty. Policjanci szkolili żołnierzy WOT m.in. z zasad bezpieczeństwa i wzajemnej asekuracji podczas realizacji kontroli drogowych jak też sprawdzania pojazdów pod kątem ujawniania przypadków nielegalnego przekraczania granicy RP. Uczestniczyliśmy również w organizowanym przez wojsko pikniku bezpieczeństwa.

W trakcie weekendu policjanci bialskiej komendy jak też komisariatu w Terespolu pod dowództwem Komendanta Komisariatu w Terespolu mł. insp. Krzysztofa Gduli uczestniczyli w ćwiczeniach zgrywających Wojsk Obrony Terytorialnej. Działania odbyły się w pasie granicznym pomiędzy miejscowościami Pratulin – Kodeń.

Ich celem było między innymi określenie najkrótszego systemu powiadamiania oraz reagowania w przypadku wystąpienia incydentów związanych z nielegalnym przekraczaniem granicy państwowej RP. W trakcie działań policjanci szkolili też żołnierzy między innymi z zasad bezpieczeństwa i wzajemnej asekuracji podczas prowadzonych kontroli drogowych, jak też sprawdzania pojazdów pod kątem ujawniania przypadków nielegalnego przekraczania granicy RP. Poruszane były też zagadnienia dotyczące legitymowania i zatrzymywania osób.

Dodatkowo wczoraj na terenie parku miejskiego w Terespolu odbył się zorganizowany przez żołnierzy piknik bezpieczeństwa. Policjanci również aktywnie włączyli się w tą inicjatywę. Chętni mogli obejrzeć pokaz tresury „policyjnego czworonoga” jak też oznakować swój rower. Uczestnicy festynu mogli również porozmawiać z mundurowymi i otrzymać wszystkie informacje dotyczące zasad naboru do Policji, natomiast najmłodsi uczestnicy pikniku chętnie siadali za kierownicą policyjnego radiowozu.

– Wspólne weekendowe działania służb miały na celu między innymi doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy na wypadek wystąpienia incydentów związanych z nielegalnym przekraczaniem granicy państwowej jak też promowanie zasad bezpieczeństwa podczas zorganizowanego pikniku – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Źródło: KMP Biała Podlaska