Okradł własnego brata, gdy ten spał

Policjanci z Terespola ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem na konto bankowe mieszkańca gminy Zalesie. Za ten czyn odpowie 35-letni brat pokrzywdzonego. Z ustaleń kryminalnych wynika, że sprawca wykorzystując nieuwagę właściciela korzystał z jego karty, po czym odłożył ją na miejsce nim ten się zorientował. 35-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komisariatu w Terespolu realizując czynności służbowe ustalili, że 35-letni mieszkaniec gminy Zalesie podejrzewany jest o włamanie na konto bankowe swojego młodszego brata. Sprawca wypłacił gotówkę z konta pokrzywdzonego jak też płacił jego kartą za zakupy.

W trakcie rozmowy z pokrzywdzonym funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Z relacji mężczyzny wynikało, że do zdarzeń doszło na początku tego miesiąca, a wartość strat przekroczyła kwotę 2 tysięcy złotych. Sprawca wykorzystał sen właściciela i fakt, że znał pin do jego karty. Wcześniej bowiem kilkukrotnie za jego zgodą wypłacał gotówkę. Po całym zdarzeniu „amator cudzego mienia”, odłożył kartę na miejsce nim pokrzywdzony zdążył się zorientować.

– 35-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Źródło: KMP Biała Podlaska