Pierwsza Dama wspiera naszą Paulinkę! Wyjątkowa aukcja dla dziewczynki z Dębowa

Pierwsza Dama wspiera leczenie 7-letniej Paulinki Tarasiuk z Dębowa w gminie Sosnówka. Agata Kornhauser-Duda przekazała na aukcję przepiękną biżuterię. Uzyskane pieniądze pomogą ratować dziewczynkę, która musi przejść za granicą kosztowną operację chorego serca. 

Przypomnijmy: Paulinka Tarasiuk ma ciężką, skomplikowaną wadę serca – Tetralogię Fallota z atrezją zastawki pnia płucnego. Ostatnie badania pokazały, że ciśnienie w tętnicach płucnych ciągle wzrasta, dochodzi do bardzo niebezpiecznego poziomu. Paulinka stale bierze leki i jest włączona do programu lekowego Sildenafil i Bosentan, ale te  nie pomagają. W Polsce pozostaje hospicjum i leczenie paliatywne. Wada, jaką ma Paulinka prowadzi bowiem do śmierci.

– Za nami 7 lat walki, 7 lat strachu o jej małe życie. Paulinka ma za sobą trzy ciężkie operacje. Mimo to jej serce nie jest naprawione, a staje się coraz bardziej niewydolne! Paulinka szybko się męczy, jest słaba, przy każdym wysiłku tak ciężko oddycha. Kocha spacery, ale jest w stanie przejść co najwyżej 500 metrów. Nie ma mowy o bieganiu, o jeździe na rowerze, o szalonej zabawie. Jej serce mogłoby tego po prostu nie wytrzymać – mówią rodzice Pauliny, Agnieszka i Daniel Tarasiukowie.

Ratunkiem dla dziecka jest operacja w Genewie lub Bostonie. To niezwykle kosztowna sprawa, koszt zabiegu to minimum 1,5 miliona złotych. Pieniądze dla Paulinki zbierają dobrzy ludzie z naszego regionu i nie tylko. Teraz do akcji pomocy włączyła się Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda. Para Prezydencka podarowała rodzicom dziecka piękną, srebrną biżuterię z naturalnym bursztynem bałtyckim. Oprócz walorów wizualnych i sentymentalnych naszyjnik wraz ze spinkami do mankietów prezentuje wartość godną Pary Prezydenckiej RP. Całość dochodu z licytacji zostanie przekazany na operacje ratującą życie Paulinki.

W zestawie są naszyjnik z naturalnym bursztynem bałtyckim, patriotyczne, srebrne spinki do mankietów z obrysem Polski, wypełnionym pięknym, naturalnym bursztynem bałtyckim, specjalna odręcznie napisana dedykacja od Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. Zestaw wykonano ze srebra próby 925. Waga zestawu 32,80g.

LINK DO AUKCJI: https://allegro.pl/oferta/bizuteria-pierwszej-damy-agaty-kornhauser-dudy-12690368395

Cały czas trwa także zbiórka pieniędzy w serwisie siepomaga.pl. Szczegóły  Jej szczegóły znajdziecie Państwo tutaj: 

https://www.siepomaga.pl/paulinka

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. KPRP/archiwum rodzinne