Służby antykorupcyjne u kolegi Litwiniuka. Co wykryje kontrola?

Do 20 grudnia przedłużona została kontrola CBA w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Agenci Biura badają budowę ciepłowni na biomasę. Komunalną spółką kieruje bliski kolega prezydenta Michała Litwniuka Sebastian Paszkowski.

O przedłużeniu kontroli poinformowało „Słowo Podlasia” – początkowo miała ona potrwać do września.

– Kontrola w przedmiotowej sprawie została przedłużona do 20 grudnia 2022 r. Czynności są w toku i dopiero po ich zakończeniu Biuro będzie mogło ewentualnie udzielić więcej informacji – poinformowało CBA.

– Wydział Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Lublinie rozpoczął kontrolę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej. Postępowanie jest prowadzone od 21.06. 2022 r. W toku czynności sprawdzane będą wybrane aspekty związane z realizacją zamówienia publicznego pn. „Budowa Ciepłowni opalanej na biomasę o mocy 17 MW przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej” – informowało CBA w specjalnym komunikacie.

To kolejna wizyta służb antykorupcyjnych w Białej Podlaskiej rządzonej przez Michała Litiwniuka z Platformy Obywatelskiej. Poprzednio przyjechali po Władysława S. z urzędu miasta, dwóch urzędników gminy Biała Podlaska Adama O. i Grzegorza G. a także znanych przedsiębiorców Wiesława H. i Bogdana S. Po śledztwie panowie zostali oskarżeni o ustawianie przetargów drogowych. W sprawie są bardzo mocne dowody – m.in. nagrania z podsłuchów założonych przez służby bohaterom afery korupcyjnej.

CZYTAJ TAKŻE: Afera korupcyjna. Zdenerwowany prezydent Litwiniuk w ogniu pytań radnych. Próbował odwrócić „kota ogonem”

 

 

Źródło: Słowo Podlasia Autor: red.
Fot. FB