Węgla na zimę nie zabraknie. W Tucznej powstanie specjalny skład. Poseł Stefaniuk zapewnia pomoc

Pięć samorządów z powiatu bialskiego odpowiedziało na apel prezesa PGE i postanowiło kupić węgiel, by móc go zapewnić swoim mieszkańcom. O inicjatywie poinformowano na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w biurze poselskim posła Dariusza Stefaniuka. 

Gminy: Piszczac, Sosnówka, Sławatycze, Tuczna, Łomazy zakupią węgiel, w który będą mogli zaopatrywać się mieszkańcy. Jak poinformował poseł Dariusz Stefaniuk, skład powstanie najprawdopodobniej w Tucznej i tam będą mogli przyjeżdżać wszyscy mieszkańcy, którzy wyrażą chęć zakupu opału.

Jak zauważył parlamentarzysta, postawa naszych lokalnych włodarzy to dowód na ich troskę o mieszkańców.

– Część samorządowców, ja nazywam ich funkcjonariuszami partyjnymi, bo nie ma to nic wspólnego z samorządem, powiedziała, że nie chcą się tym zajmować i nie będą pomagać swoim mieszkańcom. Ale jak dobrze wiecie, takie miasta jak Otwock czy Stalowa Wola, ale jak widać także i gminy naszego regionu, powiatu bialskiego, chcą się włączyć w pomoc z mieszkańcom -poinformował Stefaniuk.

Jak zauważył poseł. Takie działanie może przyczynić się do spadku cen. – Naszą intencją jest żeby nasi mieszkańcy mogli kupić węgiel jak najtaniej. Ja jako były samorządowiec nie widzę przeciwwskazań żeby samorządy nie mogłyby sprowadzać węgla. Mamy spółkę PEC, która ma odpowiedni sprzęt, by to robić. Mamy spółkę Zieleń, która przecież sprzedaje kwiatki, dlaczego nie może sprzedawać węgla? Bardzo dziękuję moim kolegom samorządowcom że potrafią wyjść na przeciw potrzebom swoich mieszkańców. Taka inicjatywa może wpłynąć na ceny surowca w dotychczasowych skupach, które jako monopoliści korzystają z obecnej sytuacji – zauważył parlamentarzysta.

Możemy być pewni, że węgla na zimę nie zabraknie.