Ruszyły studia w Radzyniu Podlaskim! Historyczny moment dla miasta

Władze powiatu radzyńskiego poinformowały, że radzyńska filia Akademii Bialskiej ma wszelkie niezbędne zgody do otwarcia kierunków: pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. Ministerstwo Edukacji i Nauki pozytywnie zaakceptowało utworzenie tych dwóch specjalizacji w murach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Studenci kierunku ratownictwo medyczne rozpoczęli już edukację. Po otrzymanych zgodach z MEiN ruszy pielęgniarstwo.

Na obu kierunkach prowadzone będą studia licencjackie dzienne. Nauka jest bezpłatna. Studenci będą mogli ubiegać się o stypendia socjalne oraz naukowe. Większość zajęć będzie miała charakter praktyczny i będzie realizowana na różnych oddziałach szpitali, także w SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim.

Jak powiedział podczas wizyty w Białej Podlaskiej minister Czarnek, nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie parlamentarzystów z Południowego Podlasia – Grzegorza Biereckiego i Dariusza Stefaniuka, władz uczelni i starosty radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego.

– Absolwenci filii akademii z pewnością znajdą pracę w naszym szpitalu, gdzie kadra często już jest w wieku emerytalnym. Cieszę się, bo to dla naszego miasta ogromna szansa – zaznaczył z kolei  starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Według senatora Grzegorza Biereckiego, służba zdrowia, wojsko i kolej to trzy filary, do których kadry kształci właśnie nasza uczelnia. Pierwszy z nich ma już silne wsparcie w Radzyniu.