SOSNÓWKA. Z Czeputki do Motwicy wiedzie już nowa droga

To ważny dzień dla mieszkańców gminy Sosnówka. Między Romanowem a Motwicą powstała nowa droga, która umożliwi im sprawniejszą komunikację. Uroczystego otwarcia szosy dokonali poseł Dariusz Stefaniuk, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk i wójt gminy Sosnówka Marcin Babkiewcz.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 5 090 894,43 zł, z czego ponad połowa kwoty została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2 545 447,00 zł.

Jak zapewnił poseł Dariusz Stefaniuk, to nie koniec inwestycji w infrastrukturę drogową w gminie Sosnówka. 28 września została podpisana umowa na remont dróg gminnych na terenie Sosnówki, która będzie sfinansowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wartość inwestycji szacowana jest na 5,3 miliona złotych i ma być ona zrealizowana w ciągu 11 miesięcy.

Podczas dzisiejszej uroczystości doszło również do wzruszającej sceny. Poseł Dariusz Stefaniuk w imieniu swoim i senatora Grzegorza Biereckiego podziękował mieszkańcom gminy, którzy przygotowali specjalne wieńce dożynkowe na ogólnopolskie dożynki prezydenckie. Agnieszka i Daniel Tarasiuk oraz  Edyta i Tomasz Cenian – mieli powód do dumy!