Akademia Bialska uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki

Uroczyście odśpiewane przez akademicki chór Gaude Mater Polonia, przemówienie Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. Jerzego Nitychoruka i list od ministra edukacji i nauki prof. dr hab. Przemysława Czarnka odczytany przez posła Dariusza Stefaniuka oficjalnie zaingerowały nowy rok akademicki na Akademii Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II.

To pierwszy rok akademicki, w który bialska uczelnia rozpoczyna już nie jako „wyższa szkoła”, a akademia a obok bialskiej placówki pracę zaczęła również jej filia w Radzyniu Podlaskim. Przypomniał o tym w swoim liście minister Czarnek, który decyzję o podniesieniu rangi naszej alma mater osobiście ogłosił kilka miesięcy temu w obecności senatora Grzegorza Biereckiego.

„Wierzę, że nadchodzące miesiące będą zarówno dla studentów, jak i pracowników Uczelni, czasem rozwoju naukowego oraz kolejnych sukcesów. Jestem pełny uznania dla bialskiej szkoły wyższej, która od ponad dwóch dekad kształci studentów na najwyższym poziomie i może się dziś poszczycić ugruntowaną pozycją i bogatym dorobkiem naukowym. Od początku istnienia Uczelni jej mury opuściło już kilka pokoleń wysokiej klasy specjalistów, dla których wiedza i umiejętności zdobyte podczas nauki w Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych stały się ogromnym wsparciem w pracy zawodowej lub na kolejnych etapach kariery naukowej. Moje uznanie budzi fakt, że Uczelnia stale wzbogaca swoją ofertę edukacyjną, dostosowując ją do potrzeb rynku. Na słowa szczególnego uznania zasługuje zwłaszcza otwarcie kierunku pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne w radzyńskiej filii Uczelni.” – napisał prof. Czarnek w liście odczytanym przez posła Stefaniuka.

W uroczystościach oprócz parlamentarzysty udział wzięli m.in. samorządowcy, w tym prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

 

 

Uroczystość na akademii poprzedziła specjalna msza święta, która miała miejsce w sanktuarium Miłosierdzia Bożego.