Klub Seniora w Konstantynowie oficjalnie otwarty. Poseł Stefaniuk: „Najstarszym należy się opieka i szacunek”

Dbać o najstarszych i bezradnych – oto miara człowieczeństwa i szacunku. Doskonale wie o tym rząd Prawa i Sprawiedliwości, który od 2015 postawił seniorów w centrum zainteresowania państwa. Za tym trendem podążają także co bardziej wrażliwe społecznie samorządy. Doskonałym przykładem jest tu gmina Konstantynów, która stworzyła Klub Seniora z wypożyczalnią sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego. Dziś został on oficjalnie otwarty.

Klub Seniora w Konstantynowie został zlokalizowany w budynku po byłym przedszkolu samorządowym przy ul. Platera. Starsi mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać tam z wypożyczalni potrzebnego im sprzętu a także szerokiej oferty kulturalnej i integracyjnej. Przede wszystkim jednak seniorzy znajdą w swoim Klubie wsparcie i kontakt z innymi emerytami – a jest to w jesieni życia niezbędne. Klub powstał dzięki dofinansowaniu z UE przyznanym przez marszałka województwa lubelskiego.

Uczestniczący w uroczystej inauguracji poseł Dariusz Stefaniuk gratulował realizacji projektu wójtowi gminy Konstantynów Romualdowi Murawskiemu, pani kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewie Mikulskiej i szefowej Klubu Seniora Agnieszce Kasperuk.

– Najstarszym należy się opieka i szacunek. Takie inicjatywy są niezwykle potrzebne i będą przez nas zawsze wspierane – powiedział nam poseł Dariusz Stefaniuk. Parlamentarzysta podkreślał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości stara się otoczyć seniorów jak najlepszą opieką. Przykładów wsparcia, których próżno szukać w czasach Platformy Obywatelskiej, jest wiele: od wprowadzenia darmowych leków przez rozmaite programy z Senior Plus na czele po dodatkowe – trzynaste i czternaste – emerytury i zwolnienie seniorów z konieczności zapłaty podatku od tego świadczenia.

– Szczególnie cieszę się z przyjętego przez nasz rząd przepisu pozwalającego przechodzić rolnikom na emeryturę bez konieczności przekazania gospodarstwa. Jesteśmy rolniczym regionem i wielu mieszkańców mówiło, jak takie rozwiązanie jest dla nich ważne – powiedział Dariusz Stefaniuk.

– Rząd przekazuje rocznie 100 milionów złotych na aktywność seniorów. Jestem przekonany, że ta kwota będzie się zwiększać. Dobrze, że są samorządy jak Konstantynów, które chcą działać i sięgać po wsparcie – dodał parlamentarzysta.

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info