Targi pracy w naszej Akademii. Kariera w mundurze czeka!

Kolejne udane wydarzenie w naszej Akademii. XI Targi Pracy i Edukacji przyciągnęły wielu wystawców, ekspertów i poszukujących ciekawego zatrudnienia. Atrakcją były niewątpliwie stoiska służb mundurowych – straży granicznej, policji i przede wszystkim wojska, które na powrót zadomowiło się w Białej Podlaskiej.

Tematem przewodnim tegorocznych targów, odbywających się w hali bialskiej Akademii Nauk Stosowanych była innowacyjność firm oraz współpraca biznesu i nauki. Eksperci dyskutowali też o kształceniu zawodowym w Polsce oraz konieczności zmian prawnych w tym zakresie. Swoją prezentację miało Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej.

Specjalny list do organizatorów Targów wystosował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Odczytał go poseł Dariusz Stefaniuk.

„Cieszę się, że dzięki współpracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Białej Podlaskiej, Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz Powiatowego Urzędu Pracy mieszkańcy regionu również w tym roku mogą uczestniczyć w przedsięwzięciu, które ułatwia kontakt z potencjalnymi pracodawcami, a także daje możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń z realiami obecnego rynku pracy. Targi Pracy i Edukacji na stałe już wpisały się w kalendarz bialskich wydarzeń sprzyjających nawiązywaniu współpracy i dialogu między przedstawicielami środowiska oświatowego i sektora małych przedsiębiorstw. Wydarzenie to z roku na rok staje się dla młodych ludzi dobrą okazją do zapoznania się z ofertami pracy zarówno lokalnych przedsiębiorców, jak i ofertą edukacyjną szkół z regionu. Dzięki atrakcyjnym pokazom, wykładom oraz innym wydarzeniom towarzyszącym inicjatywa ta zyskuje nowy wymiar, przyciągając coraz większe rzesze wystawców i odwiedzjących. To niezwykle cenne przedsięwzięcie służące pomocą w kształtowaniu zawodowej przyszłości mieszkańców regionu” – napisał minister Czarnek.

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info