Medale i pamięć. Ważny dzień dla bialskiego szpitala

Kilkudziesięcioro pracowników ochrony zdrowia z naszego regionu otrzymało odznaczenia państwowe za długoletnią służbę. Wspominaliśmy również Mariana Matyńkowskiego, wspaniałego lekarza z Białej Podlaskiej, który kierował oddziałem internistycznym szpitala – od teraz zaświadcza o tym pamiątkowa tablica.

Marian Matyńkowski, absolwent lubelskiej Akademii Medycznej, rozpoczął pracę w Białej Podlaskiej w 1958 roku. W latach 1973-2000 kierował oddziałem internistycznym bialskiego szpitala. Zmarł w 2013 roku, przeżywszy 78 lat.  Współpracownicy wspominali go jako wspaniałego lekarza obdarzonego niespotykaną intuicją i szefa, który inspirował podwładnych do stałego podnoszenia swoich umiejętności. Przede wszystkim doktor Matyńkowski był jednak dobrym, ciepłym człowiekiem, wspominanym przez wszystkich z szacunkiem i uśmiechem.

Ordynator Marian Matyńkowski jest z pewnością wzorem dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia. Z okazji Święta Patrona Pracowników Ochrony Zdrowia wielu z nich otrzymało medale za wieloletnią służbę. Odznaczonym gratulowali m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk i poseł Dariusz Stefaniuk.

– Bialski szpital to jedna z najlepiej rozwijających się placówek w naszej części kraju. To oczywiście zasługa dyrekcji i wsparcia ze strony władz ale przede wszystkim świetnych, oddanych swojej służbie pracowników. Jesteśmy im za to ogromnie wdzięczni – powiedział nam parlamentarzysta.

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info