Michał Bajor wystąpił w Radzyniu Podlaskim. „Oranżeria 2022” przechodzi do historii

W dniach 21-23 października w Radzyniu Podlaskim miał miejsce niezwykły festiwal – 27. Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2022”. 

Na scenie mogliśmy zobaczyć między innymi Zbigniewa Zamachowskiego, zespół Cztery Pory Miłowania czy Andrieja Kotina, a festwial zakończył recital Michała Bajora. W niedzielę 23 października, w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury, rozbrzmiały największe przeboje włoskie i francuskie w tłumaczeniach Rafała Dziwisza i w aranżacjach Wojciecha Borkowsiego.

Michał Bajor wykonał utwory z płyty „Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie”. Był to bardzo zróżnicowany recital, od przejmującej „Je suis malade” Dalidy, przez kolorowe „Couleur cafe” Gainsburga , czy roztańczone „Quando, quando”, aż po dramatyczny „Hymn miłości „Edith Piaf. Pomiędzy poszczególnymi piosenkami Michał Bajor opowiadał anegdoty dotyczące pierwszych wykonawców.

Na zakończenie recitalu publiczność usłyszała piosenkę „Nie pozwalam na tę miłość”, do której tekst i muzykę stworzył Michał Bajor. Znajdzie się ona na najnowszej płycie artysty, której premiera planowana jest na 18 listopada.