Zadbajmy o jesień życia

Listopad i jesienna pora roku sprawiają, że jesteśmy bardziej refleksyjni: nie tylko wspominamy naszych zmarłych, którzy odeszli, lecz także częściej zastanawiamy się nad przemijaniem i upływem lat. Przy tej okazji warto także pomyśleć o naszych najbliższych seniorach. Oni bowiem wymagają szczególnej troski, by jak najdłużej mogli cieszyć się dobrym zdrowiem, a nas – swoim towarzystwem. Jak się tym zająć? Można wspomóc się ofertą SALTUS Ubezpieczenia.

Grobami naszych najbliższych najczęściej opiekują się seniorzy. Warto więc zaoszczędzić im niepotrzebnych stresów, kiedy dojdzie do zniszczenia czy dewastacji miejsca pochówku, i zadbać o jego ubezpieczenie. Najłatwiej to zrobić, wybierając polisę Mój Dom w SALTUS Ubezpieczenia, która daje dodatkową możliwość objęcia ochroną nagrobków bliskich. Dzięki niej można liczyć na środki, które pozwolą przeprowadzić kosztowną naprawę.

Bezpiecznie w domu

Jednak podstawą polisy Mój Dom jest ubezpieczenie mieszkania lub domu, które obejmuje szkody powstałe wskutek zdarzeń losowych, takich jak na przykład pożar, uderzenia pioruna, huragan czy skutki powstałe bezpośrednio podczas akcji gaśniczej lub ratowniczej. Do podstawowego zakresu polisy Mój Dom można dokupić dodatkowe opcje, które będą obejmowały ochronę ruchomości domowych. Dotyczy to sprzętu elektronicznego czy kuchennego, ale także stałych elementów, np. podłogi, drzwi, meble wbudowane na stałe czy zabudowa kuchenna. Jest także opcja rozszerzenia ochrony o antyki, dzieła sztuki i cenne kolekcje. Dodatkowo ubezpieczyć można także architekturę ogrodową: ławki, fontanny czy elementy oświetlenia zewnętrznego, a także okna i szyby w domu od pęknięcia i stłuczenia. Polisę można rozszerzyć o ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rozboju. Mój Dom umożliwia także dodatkowe ubezpieczenie domku letniskowego, budynków gospodarczych, altany ogrodowej.

Pomoc dla seniora

Ważnymi opcjami ubezpieczenia mieszkaniowego w SALTUS Ubezpieczenia jest także OC w życiu prywatnym, które sprawdza się, gdy nasz senior nieumyślnie wyrządzi szkodę osobie trzeciej. Może to być na przykład zalanie mieszkania sąsiada czy zanieczyszczenie spowodowane przez zwierzęta domowe. Dzięki tej opcji senior nie musi pokrywać szkód ze swojej niewielkiej emerytury czy renty, bo zajmie się tym ubezpieczyciel.

Szczególnie pomocny dla starszej osoby będzie dodatkowy pakiet „Assistance w Domu”. Jest to szereg usług fachowców, którzy pomogą w razie usterek, np. cieknącej rury, awarii instalacji elektrycznej albo zacinającego się zamka w drzwiach. Dzięki temu rozwiązaniu usunięciem awarii zajmie się ubezpieczyciel, przysyłając właściwego fachowca.

Jesień życia

Seniorzy wymagają także szczególnej dbałości o zdrowie. Są bardziej narażeni na infekcje czy inne dolegliwości wymagające opieki specjalisty. Szybki kontakt z lekarzem jest więc bardzo ważny, a niestety nie zawsze jest możliwy w ramach świadczeń NFZ. Jest jednak rozwiązanie: to ubezpieczenie SALTUS – Moje ŻYCIE, które w zależności od wariantu chroni całą rodzinę. Jest to ubezpieczenie na życie, dzięki któremu wypłacane są środki ubezpieczonemu lub uposażonemu w przypadku śmierci lub pobytu w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Powrót do zdrowia

W ramach SALTUS – Moje ŻYCIE funkcjonuje także pakiet assistance, który jest ważnym wsparciem w powrocie do zdrowia po zaistnieniu nieszczęśliwego wypadku. To m.in. pomoc w realizacji konsultacji lekarskich oraz specjalistycznych badań lekarskich i zabiegów medycznych, organizacja procesu rehabilitacyjnego po pobycie w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku; to także dostawa sprzętu rehabilitacyjnego oraz organizacja i pokrycie kosztów dostosowania mieszkania dla osób z dysfunkcjami narządów ruchu czy organizacja i pokrycie kosztów pobytu w sanatorium. Warto zauważyć, że w ramach ubezpieczenia SALTUS – Moje ŻYCIE seniorzy mają dostęp do niemal 900 placówek medycznych, 600 placówek rehabilitacyjnych i ponad 100 firm transportu medycznego w całej Polsce.

Warto pamiętać, że ubezpieczenie posiada opcję „Dla Ciebie i Twojej Rodziny”, w ramach której ochroną objęci są ubezpieczony oraz jego dziecko i małżonek, ale także rodzice i teściowie. Dzięki tej opcji sami możemy zadbać o bezpieczeństwo najstarszych członków rodziny.

Wszystkie opisane powyżej, a również inne ubezpieczenia SALTUS Ubezpieczenia dostępne są w placówkach Stefczyk Finanse. Pracownicy oddziałów przedstawią ofertę ubezpieczeniową i wyjaśnią różne jej warianty.

Źródło: artykuł sponsorowany/ Saltus Ubezpieczenia
Fot. Pixabay