Będzie sala gimnastyczna w szkole na Sielczyku i boisko w Janowie Podlaskim

Świetna wiadomość dla uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza na bialskim Sielczyku i mieszkańców gminy Janów Podlaski. Dzięki rządowemu programowi Sportowa Polska w Białej Podlaskiej powstanie sala gimnastyczna a w Janowie boisko!

Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało właśnie o przyznaniu dofinansowania na realizację obu inwestycji. Janów może liczyć na 2 miliony złotych, a Sielczyk otrzyma 1 675 100 ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Gratulacje należą się wszystkim walczącym o te projekty wójtowi Janowa Podlaskiego Leszkowi Chwedczukowi i przedstawicielom Podlaskiego Stowarzyszenia Dobra Szkoła, które kilka lat temu uratowało placówkę, a od lat zabiega i walczy o jej rozwój przy wsparciu naszych parlamentarzystów: senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka, który w tej sprawie osobiście interweniował w MSiT.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu podstawówka na Sielczyku miała zostać zlikwidowana. Przeciwstawili się temu rodzice uczniów uczęszczających do szkoły oraz senator Grzegorz Bierecki, który wsparł walkę mieszkańców tej dzielnicy o swoją szkołę. Dziś społeczna placówka jest jedną z najlepszych szkół w mieście, w której naukę odbywają uczniowie z całej Białej Podlaskiej.

Dotacja z MSiT to nie jedyna na jaką w ostatnim czasie mogła liczyć szkoła. Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że dostała 2 miliony dofinansowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki. 14 listopada placówkę odwiedzi minister edukacji Przemysław Czarnek wraz z senatorem Grzegorzem Biereckim.