Podopieczni naszego Caritasu nagrodzeni w konkursie

Krzysztof Matuła, podopieczny Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siedlcach, zajął I miejsce w kategorii Rzeźba Kameralna i Płaskorzeźba w wojewódzkim etapie XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Konkurs organizowany przez PFRON to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych.

Nagroda w etapie wojewódzkim jest dalszą kwalifikacją do etapu ogólnopolskiego tego konkursu, w którym rywalizują prace nagrodzone we wszystkich województwach.

Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych, obdarzonych nieprzeciętnymi zdolnościami twórczymi. Tegorocznym hasłem przewodnim było „Świat za sto lat”.

18 października 2022 r. w Oddziale Mazowieckiego PFRON Wojewódzka Komisja Konkursowa, dokonała oceny prac w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz fotografia.

Wśród prac ocenianych w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba I miejsce zajęło dzieło podopiecznego WTZ Siedlce Krzysztofa Matuły, który wykonał pracę o tytule: „Świat za sto lat – szklany dom”. Powstało ono pod kierunkiem terapeuty  – Mirosława Chromińskiego. W konkursie wyróżniona została również praca Agnieszki Jaszczuk pt. „Świat za sto lat – kartka z przyszłości” w kategorii malarstwo i witraż.