Mikołaje znowu przejadą przez Radzyń. Tak będą zbierać dla potrzebujących rodzin

Radzyński Klub Motocyklowy AIKI BIKER, Lubelska Akademia Aikido oraz niezrzeszeni radzyńscy motocykliści i motocyklistki serdecznie zapraszają na MOTOMIKOŁAJKI, które jak co roku odbędą się na parkingu przy TESCO.

W niedzielę 4. grudnia od godziny 10:00 do 14:00 motocykliści w mikołajowych przebraniach będą czekać na wszystkich, którzy chcieliby sprawić radość najmłodszym oraz ich rodzinom.

– To już pewnego rodzaju tradycja, że co roku w grudniu organizujemy motomikołajki. Ten rok przyniósł pewne zmiany w organizacji tego wydarzenia i mamy nadzieję, że zostanie to wszystko pozytywnie odebrane – wyjaśnia Kamil Kwaśny, prezydent Aiki Biker.

W niedzielę, na parkingu Tesco zostanie postawiona naczepa, z której zagra dla wszystkich znany i lubiany Wojtek Molas Gil wraz z Basią Bloch. O ciepłą atmosferę Michał Szabrański, który poprowadzi zajęcia zumby, zaś Alicja Alis Trykacz zachęci do wspólnej zabawy dzieci. Swoim śpiewem umili czas wszystkim duet w składzie: Michał Patkowski i Wioletta Paszkowska. W tym dniu nie zabranie atrakcji. Darek Kubajko wraz z przyjaciółmi zaprezentuje piękne zabytkowe auta a Paweł Krzemianowski będzie częstował pyszną grochówką. Coś na ząb przygotują także sami motocykliści, którzy zapewniają pyszną pieczoną kiełbaskę oraz hit zlotów motocyklowych – parowany ziemniaczek prosto z parnika. W tym dniu obecna też będzie z motocyklistami radzyńska policja oraz strażacy z OSP Paszki Duże, którzy zabezpieczą plac do przewozu chętnych osób kładami oraz udostępnią do zwiedzania swoje pojazdy. Nie zabraknie oczywiście motocykli, na których będzie można zrobić sobie zdjęcia, pięknej złotej ciężarówki od Jarka Hornowskiego czy przejażdżek konno, dzięki uprzejmości Wiktorii Niewęgłowskiej, Piotra Bosko i Grzegorza Siudaja.

– Poprzedni rok pokazał, że ludzie chcą pomagać. Za zebrane pieniądze kupiliśmy ubrania zimowe, czapki, szaliki, buty dla dzieci oraz węgiel. Po licznych rozmowach, w tym roku postanowiliśmy trochę zmienić formę naszej pomocy. W porozumieniu z MOPS i GOPS chcemy wesprzeć najuboższe dzieci i ich rodziny i dzięki wsparciu finansowemu ludzi, za zebrane pieniądze planujemy kupić wytypowane przez potrzebujących, najpotrzebniejsze rzeczy. Są przypadki, że dzieci śpią na połamanych łóżkach lub nie jedzą ciepłego obiadu, bo rodzice nie mają na czym go ugotować – wyjaśnia Karol Niewęgłowski, koordynator akcji.

Nowością przygotowaną przez cyklistów w tym roku są także aukcje internetowe, które będą prowadzone na Fanpage grupy. – To kolejna forma zdobycia środków dla potrzebujących rodzin. Zeszły rok pokazał nam, że nie tylko pomagali Ci, którzy przyszli osobiście. Mieliśmy duży odzew od ludzi, którzy z różnych przyczyn nie mogli być z nami osobiście, ta inicjatywa jest właśnie dla nich – dodaje Jacek Patkowski, v-ce prezydent grupy.

Wszystkie informacje dotyczące MOTOMIKOŁAJEK oraz aukcje internetowe przekazanych przez radzyńskich przedsiębiorców gadżetów, dostępne będą na fanpage’u klubu. Aukcje rozpoczną się 1 grudnia.

Zachęcamy do włączenia się w tą szczytną akcję.