Ależ sukces naszych tancerek! Młodziutkie bialczanki z KONTRY zajęły trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata!

Tegoroczne Mistrzostwa Świata International Dance Organization Show Dance zorganizowane w Zielonej Górze trwały od świtu do nocy przez 5 dni. O miano najlepszych konkurowało niemalże 3000 tancerzy z 22 krajów świata.  

Udział w międzynarodowej imprezie jest możliwy dzięki nominacjom uzyskanym podczas Krajowych Mistrzostw IDO. Kontrzacy uzyskali zaszczyt reprezentowania Polski w Europie i na świecie, zajmując 4. miejsce w kat. Mini Kids Grupy oraz 5. miejsce w kat. Duet Junior 1.

Kontrzacy dumnie reprezentowali Białą Podlaską i Polskę podczas zawodów. Ogrom pracy i wcześniej wylane hektolitry potu na salach treningowych zaowocowały piękną przygodą, sukcesami i przyjaźnią wśród zawodniczek.

Najmłodsze, bo zaledwie 6- i 7-letnie tancerki w składzie: Hania Chmiel, Alicja Radomińska, Maja Kruk i Zosia Marczuk zajęły 3. miejsce w kategorii Mini Kids Grupy Show Dance. Natomiast Paulina Biskupska i Nadia Kowalczyk wywalczyły 14. Miejsce w kategorii Duet Junior 1 Show Dance.

Choreografem i trenerem bialczanek jest Dorota Kowalczyk, natomiast najmłodsze zawodniczki do czerwca były również pod opieką Eweliny Pietraszek.

Tancerze Szkoły Tańca KONTRA mają na swoim koncie już ponad 600 tytułów zdobytych na regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach wraz z krajowymi, europejskimi i światowymi tytułami Mistrzowskimi.

Taniec jest ich pasją, sposobem na rozwój charakteru i sprawności fizycznej oraz spełnieniem marzeń. Na zajęciach i wyjazdach budują przyjaźnie, które utrzymują się przez lata, a turnieje są okazją do nauki zdrowej rywalizacji, wsparcia i odpowiedzialności grupowej.

Zobacz więcej o szkole na ich profilu na FB: https://www.facebook.com/szkolatancakontra