Wizyta z MON w bialskiej jednostce wojskowej. Poseł Stefaniuk wyróżniony

Dr Marcin Mazuryk szef Departamentu Infrastruktury w Ministerstwie Obrony Narodowej wizytował dziś bialską jednostkę. Przedstawiciel ministerstwa oceniał, jak udało się zorganizować bialski garnizon. Dyrektor Mazuryk spotkał się z posłem Dariuszem Stefaniukiem i miejskimi oraz powiatowymi radnymi Zjednoczonej Prawicy.

Podczas wizytacji sprawdzono, jak zostały zrealizowane wcześniejsze inwestycje oraz odwiedzono miejsca, w których mają powstać nowe inwestycje. Podczas specjalnej konferencji prasowej dyrektor Mazuryk podziękował parlamentarzystom z naszego regionu za zaangażowanie w powrót wojska do Białej Podlaskiej.

Po raz kolejny doceniona została przede wszystkim determinacja senatora Grzegorza Biereckiego, który przez lata zabiegał o powrót żołnierzy do naszego miasta. Dziesiątki spotkań i telefonów, wspólne z posłem Stefaniukiem wizyty w ministerstwie sprawiły, że w końcu się udało.

Nie należy zapominać, że powrót wojska raczej nie byłby możliwy, gdyby nie zmiana władzy. PiS, w przeciwieństwie do PO-PSL, od początku rozumiał jak wielkim zagrożeniem jest Rosja i przed jakim wyzwaniami stoi nasza wschodnia granica. Od roku widzimy to gołym okiem. Najpierw próba sparaliżowania naszego państwa przez przerzucanie uchodźców, a później inwazja Rosji na Ukrainę pokazały, że od Wschodu wciąż grozi nam niebezpieczeństwo. Całe szczęście czasy, gdy rosyjski minister brał udział w spotkaniach naszych ambasadorów, a premier naszego rządu padał w ramiona Władimira Putina już dawno się skończyły. Oby bezpowrotnie.

Podczas spotkania poseł Dariusz Stefaniuk został wyróżniony za zasługi dla ministerstwa obrony narodowej. Zapowiedziano również uhonorowanie senatora  Grzegorza Biereckiego.