Gdyby obowiązywała reforma Tuska, tyle osób musiałoby pracować dłużej!

Ponad 200 tysięcy osób z całego województwa z czego kilkanaście tysięcy osób z powiatów bialskiego, parczewskiego, radzyńskiego i miejskiego – Biała Podlaska. Tyle osób, które dzisiaj mogą cieszyć się zasłużoną emeryturą musiałby dłużej pracować, gdyby wciąż obowiązywał wprowadzony przez rząd PO-PSL wydłużony wiek emerytalny.

Warto spojrzeć na te dane ponieważ uzmysławiają nam one, przed czym uchronił nas rząd Prawa i Sprawiedliwości. Istnieje poważna obawa, mimo deklaracji polityków opozycji, że po wygranych wyborach, będą oni chcieli znów forsować takie rozwiązania.

„Dokładnie 10 lat temu PO i PSL wystawiły pewnego rodzaju wyrok na wszystkich polskich pracowników: dla ciężko pracujących kobiet na terenach wiejskich podnieśli wiek emerytalny z 55 do 67 lat. Dla kobiet, które pracowały w różnych zakładach pracy z 60 roku życia wiek emerytalny do 67, a dla mężczyzn – o dwa lata, z 65 na 67 lat” – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Szef rządu przypomniał też, że za rządów PO/PSL i Donalda Tuska panowało „rekordowe na owe czasy bezrobocie – blisko 14,5 proc.”. „To ponad 2 mln 300 tys. ludzi bez pracy. A co to była za praca? Bardzo często 5 złotych za godzinę; dostaję listy i maile, że często to było jeszcze niżej – 3, 4 złotych za godzinę. Więc: +pracujcie dłużej, jak najdłużej+ – mówił Donald Tusk, ale jednocześnie – praca w warunkach bardzo często uwłaczających godności pracowników” – powiedział premier.

– To jedna z wielu ciemnych kart naszych poprzedników. To kolejny przykład błędnych i dokonywanych wbrew woli własnych obywateli działań Platformy Obywatelskiej i rządu Donalda Tuska – powiedział w rozmowie z naszym portalem senator Grzegorz Bierecki i dodał, że reforma rządu PO-PSL z dnia na dzień odebrała Polakom ich wolność decydowania o przejściu na emeryturę. – Zrobili to wbrew woli swoich obywateli. Bez niczyjej zgody postawili ich przed faktem pracy aż do śmierci. Rząd Donalda Tuska kosztem seniorów chciał naprawić sytuację finansową państwa. Poświęcili ich czas dla wnuków i rodzin. Całe szczęście, udało nam się to naprawić – powiedział Bierecki.