Wiózł w samochodzie narkotyki u trefne papierosy. Wpadł, bo nie wytrzymał nerwowo

O posiadanie amfetaminy i papierosów bez akcyzy podejrzewany jest 30-letni mieszkaniec gminy Terespol. Jego nerwowe zachowanie zwróciło uwagę mundurowych. Ustalamy wszystkie okoliczności sprawy. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na ulicy Słonecznej w Kobylanach. W trakcie pełnionej służby policjanci komisariatu w Terespolu, w rejonie przejazdu kolejowego, zwrócili uwagę na młodego mężczyznę. Ten na widok mundurowych zaczął zachowywać się nerwowo i był pobudzony. Stał nieopodal osobowego volkswagena. Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, że jest to 30-letni mieszkaniec gminy Terespol, który przyznał, że samochód jest jego własnością.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi zauważyli we wnętrzu auta papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdy przeszukali osobówkę okazało się, że poza kontrabandą w volkswagenie znajduje się również woreczek z białym proszkiem. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina.

– Nielegalna substancja jak też wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone. Teraz ustalamy wszystkie okoliczności sprawy. O losie 30-latka zadecyduje sąd. Mężczyzna odpowiadał będzie zarówno za wykroczenie skarbowe jak też posiadanie narkotyków. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Źródło: KMP Biała Podlaska