Grzegorz Bierecki: wszystkie programy społeczne będą kontynuowane, a w przyszłości zapewnimy kolejne

– Spotykamy się w szczególnym dniu, pogrzebu Ojca Świętego Benedykta XVI, który w naszym regionie jest darzony szczególnym szacunkiem. Jak Państwo widzicie miałem honor uczestniczyć w audiencji, kiedy Ojciec Święty uczestniczył w pielgrzymce do naszej Ojczyzny. Bardzo proszę o chwilę refleksji i przekazanie tych słów żałoby – mówił podczas spotkania senator Grzegorz Bierecki. Na konferencji podniesiono też inne ważne tematy: m.in niechlubnej dziesiątej rocznicy podniesienia wieku emerytalnego, które Polakom zafundował rząd PO-PSL.

– Przypominamy mieszkańcom naszego kraju, jak to 10 lat temu Donald Tusk do spółki z PSL-em podniósł wszystkim Polkom i Polakom wiek emerytalny do 67 roku życia, pokazując jak gardzi wszystkimi Polakami. Wiarygodność Platformy w tym aspekcie jest kompletnie zerowa, warto to przypominać, bo dzisiaj mają buzie pełnych frazesów, mówią, jak to pięknie będzie, kiedy PO wygra, ale gdy pytamy ich o program, tak jak zrobiłem to ostatnio na antenie TVP.info, to mówią jak wygramy, to ujawnimy – mówił poseł Dariusz Stefaniuk.

Parlamentarzysta przedstawił wyliczenia, z których jasno wynika, że gdyby dziś rządziła Platforma z PSL-em i ten wiek byłby utrzymany to miliony Polek i Polaków w dalszym ciągu musiałyby pracować i nie mogłyby odejść na emeryturę. Pokazał też, ile osób z naszego regionu wciąż musiałoby pracować – to  19265 osób z miasta Biała Podlaska powiatów: bialskiego, radzyńskiego i parczewskiego.

– My obniżyliśmy ten wiek emerytalny w 2017 roku, a obniżając go powiedzieliśmy, że skoro obiecaliśmy, to przecież naturalne jest, że swoich obietnic dotrzymujemy – dodał poseł i przypomniał, że Platforma już wcześniej zlekceważyła głos ponad miliona Polaków, którzy zebrali podpisy pod projektem uchwały, ale podpisy zostały wyrzucone do śmietnika. Dariusz Stefaniuk przypomniał, przedwyborcze wypowiedzi polityków związanych z PO, którzy na krótko przed podniesieniem wieku emerytalnego przekonywali, że nie ma potrzeby tego robić i nigdy tego nie zrobią.

Stefaniuk zaznaczył, że PiS, nikomu nie zabrania pracować, co więcej tworzy liczne udogodnienia, by seniorzy mogli pracować, ale chce, by ludzie mieli w tym aspekcie wolny wybór.

– W tej sprawie emerytalnej mogę państwa zapewnić, że pieniądze na wypłatę emerytur, a także na 13 i 14 emeryturę są i będą. W parlamencie pracujemy właśnie nad budżetem i mogę powiedzieć, że to będzie dobry budżet na te trudne czasy. Budżet ten zapewnia kontynuację wszystkich programów społecznych, stwarza możliwości także do podjęcia nowych programów społecznych, ale o tym będziemy na kolejnych konferencjach – podsumował senator Grzegorz Bierecki.

Parlamentarzyści podnieśli jeszcze jeden ważny, tym razem jednak dużo bardziej lokalny temat dotyczący przede wszystkim mieszkańców powiatu bialskiego.

– Mamy przyjemność poinformować o ukonstytuowaniu się komitetu społecznego budowy pomnika upamiętniającego zwycięską bitwę Powstania Styczniowego, która odbyła się w Kodniu. Dlaczego mówimy o tym teraz? Bo w tym roku przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, a Senat RP ogłosił obecny rok, rokiem Powstania – poinformował Grzegorz Bierecki.

Senator przypomniał, że próby budowy takiego pomnika w Kodniu były podejmowane już wcześniej, ale niestety nie doszło to do skutku.

– Jest piękna tablica, która przypomina o tych wydarzeniach, ale nie ma pomnika, który mówiłby o bohaterstwie mieszkańców Kodnia i Tucznej. Chcemy by ten pomnik został odsłonięty w tym roku, a jego uroczystego odsłonięcia dokonał prezydent Andrzej Duda – podkreślił Bierecki. – Kodeń jest miejscem, które odwiedzają pielgrzymi z całego świata, stąd to idealne miejsce by pokazać ludziom historię naszego regionu – dodał senator.