Senator opozycji zwyzywał dziennikarza TVP. Cisnął przed nim ogórkiem

Takich emocji z pewnością nie spodziewali się widzowie TVP.info, którzy w niedzielny poranek zasiedli przed telewizorami, by oglądać program Woronicza 17 prowadzony przez redaktora Miłosza Kłeczka. Były wyzwiska i walka na rekwizyty.

Gorąco w studio przy Woronicza zrobiło się podczas dyskusji na temat cen benzyny i inflacji. Jeden z gości Miłosza Kłeczka – senator Polski2050 Szymona Hołowni Jacek Bury – w pewnym momencie wstał z zajmowanego przez siebie miejsca, wyciągnął z kieszeni marynarki ogórka, podszedł do redaktora i z okrzykiem: „jest Pan mendą” cisnął nim w blat przed prowadzącym. Kłeczek nie dał się ponieść emocjom, odczekał aż Bury wróci na swoje miejsce i odrzucił warzywo w kierunku senatora. Dla polityka opozycji to już było za dużo – ostentacyjnie opuścił program, krzycząc, że „tego nie da się oglądać”, a Kłeczka nazwał „zwykłym funkcjonariuszem”.

Cała sytuacja wyglądała na zwyczajną zaplanowaną inscenizację, co zresztą zasugerował sam prowadzący.

Przygotował pan sobie inscenizację i wyczekiwał momentu, kiedy ta szopka powinna zostać odstawiona. To rosyjski ogórek, którym handluje pan senator, i je sprowadzał – powiedział Kłeczek, przypominając, że firma senatora zajmowała się sprowadzaniem warzyw ze Wschodu.

O aferze z działalnością Burego zrobiło się głośno kilka miesięcy temu, już po wybuchu wojnie na Ukrainie, kiedy to wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski wezwał Jacka Burego do wytłumaczenia się z handlu rosyjskimi warzywami. „Twoja spółka BURY sp. z o.o. tylko w październiku sprowadziła z Rosji ponad 100 ton splamionych krwią ogórków!” – pisał w listopadzie ubiegłego roku minister Romanowski. Bury miał tłumaczyć wówczas, że owszem  jego spółka handluje warzywami, ale sprowadza je z Białorusi, a nie Rosji. Inteligencji czytelników pozostawmy ocenę, jak wygląda handel z Białorusią, w kontekście złożoności relacji państwa Łukaszenki z putinowską Rosją. Przypomnijmy też, że białoruski reżim wciąż przetrzymuje w więzieniu polonijnego działacza i dziennikarza Andrzeja Poczobuta.

Źródło: podlaski/stefczyk.info/Tvp.info