Myślał, że mu się upiecze. Policja go wytropiła

Dzisiaj kryminalni z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali 45-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od początku grudnia ubiegłego roku. Dopiero kiedy funkcjonariusze rozpoczęli siłowe wejście do domu, w którym zamieszkuje zdecydował się otworzyć drzwi. Mężczyzna trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące za przestępstwo znęcania się nad członkiem rodziny.

Kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu, ustalili miejsce pobytu 45-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym za znęcanie się nad matką. Chcąc uniknąć wymierzonej kary ukrywał się przed organami ścigania od początku grudnia ubiegłego roku.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna obecnie przebywa w miejscu swojego zamieszkania. Jednak ten ani myślał oddać się w ręce policjantów. Licząc, że uniknie wymierzonej kary postanowił nie otwierać drzwi stróżom prawa. Zmienił zdanie dopiero gdy funkcjonariusze wraz ze strażakami rozpoczęli siłowe wejście do domu. Mężczyzna trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

– Poszukiwanie osób ukrywających się przed organami ścigania, wymiarem sprawiedliwości to jedno z podstawowych zadań postawionych przed Policją. Bialscy stróże prawa każdego dnia zatrzymują osoby poszukiwane do odbycia kary, ustalenia miejsca pobytu, doprowadzenia celem wykonania czynności procesowych – komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla