Noworoczny koncert orkiestry piłsudczyków

W minioną niedzielę w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej odbył się noworoczny koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Związku Piłsudczyków RP. Ubrani w historyczne stroje muzycy, uczcili w ten sposób 160 rocznicę wybuchu powstania styczniowego. W wydarzeniu uczestniczył poseł na Sejm Dariusz Stefaniuk.

– Na koncert udałem się wraz z córką, która była bardzo poruszona śpiewanymi i granymi pieśniami. Nie ukrywam, że także dla mnie było to wzruszające wydarzenie, tym szczególne, że przecież tego dnia obchodziliśmy również Dzień Dziadka. A to przecież dziadkowie naszych dziadków walczyli w powstaniu styczniowym, oddawali życie za wolną Polskę. Koncertu słuchali zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy naszego miasta. W oczach wielu widziałem łzy wzruszenia.  Cieszy, że kolejne pokolenia Polaków zachowują pamięć o tym wydarzeniu. – powiedział w rozmowie z naszym portalem poseł Dariusz Stefaniuk, który przypomniał, że w 2023 roku obchodzimy 160 rocznicę wybuchu powstania styczniowego.

Poseł Stefaniuk wraz z senatorem Grzegorzem Biereckim w sposób szczególny zaangażowali się w uczczenie tego wydarzenia. Obaj wchodzą w skład komitetu, którego celem jest budowa pomnika przypominającego o powstaniu w Kodniu. Obecnie trwa zbiórka datków na ten cel.

Chętnych pragnących wesprzeć tę inicjatywę, zachęcamy do wpłat na konto.

Numer konta na wpłaty na budowę pomnika: Społeczny Komitet Budowy Pomnika Powstańców
Styczniowych w Kodniu, ul. Francuska 136, 21500 Biała Podlaska. Rachunek prowadzony przez Kasę
Stefczyka nr: 04 7065 0002 0652 7661 4304 0001.