Bialscy policjanci aresztowali dilera. Policjanci znaleźli u niego 9 tys. porcji narkotyków!

9 tysięcy działek dilerskich zabezpieczyli  policjanci w domu i samochodzie 28-letniego dilera z Białej Podlaskiej. Podczas kontroli drogowej w jego samochodzie jak i w miejscu zamieszkania, bialscy funkcjonariusze ujawnili amfetaminę, mefedron i marihuanę.  Okazało się, że mężczyzna miał też zakaz prowadzenia pojazdów oraz był pod wpływem środków odurzających. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Zarzuty posiadania narkotyków usłyszały również pasażerki Volkswagena.

W ubiegłym tygodniu bialscy kryminalni uzyskali informację, z której wynikało, że 28-letni mieszkaniec miasta może posiadać przy sobie znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany podczas wspólnych działań kryminalnych z policjantami bialskiej drogówki na terenie gminy Biała Podlaska. Kierujący autem 28-latek próbował jeszcze uniknąć odpowiedzialności porzucając samochód i kontynuując ucieczkę pieszo. Mężczyzna szybko jednak został zatrzymany przez policjantów.

Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo i był pobudzony, dlatego mundurowi przebadali go na zawartość narkotyków w organizmie, potwierdzając wstępnie, że kierował pod ich wpływem. Dodatkowo została od niego pobrana krew do badań na zawartość substancji zabronionych w jego organizmie. W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili narkotyki zarówno w aucie mężczyzny jak też na terenie wynajmowanej przez niego posesji. Kryminalni zabezpieczyli amfetaminę, mefedron i marihuanę, które wystarczyłyby do sporządzenia ponad 9 tysięcy porcji dealerskich tych narkotyków. Tam też zabezpieczyli wagę i kilkaset woreczków foliowych.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za posiadanie znacznej ilości narkotyków i kierowanie pod ich wpływem, jak też za kierowanie autem pomimo dwóch aktywnych zakazów. Przed weekendem Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

– Do sprawy zatrzymane zostały również dwie pasażerki auta w wieku 19-23 lat. W przypadku starszej z kobiet policjanci ujawnili narkotyki zarówno przy niej jak też w miejscu zamieszkania. Nielegalne substancje zostały ujawnione również w miejscu zamieszkania 19-latki oraz samochodzie użytkowanym przez jej znajomego 33-letniego obywatela Białorusi. Cała trójka również usłyszała zarzuty. Ustalamy wszystkie okoliczności ten sprawy, która ma charakter rozwojowy – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.