Poseł Stefaniuk odpowiada na atak opozycji, na stowarzyszenie Wspólny Świat i ministra Czarnka

Przed siedzibą  stowarzyszenia i fundacji  „Wspólny Świat” od lat pomagającemu dzieciom i młodzieży z autyzmem, miała miejsce konferencja prasowa posła Dariusza Stefaniuka i prezes Anny Chwałek. Tematem spotkania były ataki, jakie w ostatnim czasie spadły na bialską organizację ze strony polityków opozycji i przychylnych im mediów.

– My, osoby z regionu doskonale znamy miejsce, w którym się spotykamy. To siedziba stowarzyszenia „Wspólny Świat”. Stowarzyszenia, które od 16 lat wychowuje dzieci, które dotknął autyzm. Dzięki pracy Pani Prezes Anny Chwałek marka „Wspólny Świat” jest znana w całej Polsce. Nigdy nie spotkałem się z żadną negatywną opinią, a wszyscy, którzy mieli okazję współpracować z placówką podkreślają profesjonalizm, wiedzę i oddanie zarówno pani Prezes, jak i jej pracowników. W ostatnich dniach jednak to się zmieniło za sprawą opozycji oraz mediów jej przychylnych – powiedział poseł podczas dzisiejszego briefingu.

Dariusz Stefaniuk przypomniał, że od kilku dni trwa prawdziwa nagonka na „Wspólny Świat” za to, że rzekomo jest „organizacją pisowską” i jako taka, dostała pieniądze od rządu. Oczywiście wszyscy w Białej Podlaskiej powinni zdawać sobie sprawę, jak wielką jest to bzdurą, bo przecież organizacja kierowana przez prezes Chwałek nigdy nie zajmowała stanowiska politycznego i znana była z tego, że potrafiła łączyć ludzi mających różne poglądy.

– Jako wieloletni samorządowiec naszego regionu, były prezydent miasta stanowczo dementuję te fałszywe oskarżenia. Nikt w żądnym ministerstwie nie sugeruje się politycznymi znajomościami lub animozjami, a stowarzyszenie padło ofiarą politycznej gierki opozycji, jaką są ataki na ministra Przemysława Czarnka. Gierka ma ukrywać fakt, że opozycja, która już zaczęła kampanię wyborczą nie ma żadnego planu na rządzenie Polską, a ich jedynym sposobem walki jest szczucie, haniebne insynuacje oraz hejt. Nie pozwolę aby opozycja szkodowała dobre imię Stowarzyszenia i podobnych organizacji. Dziwię się, ze osoby blisko związane ze środowiskiem PO i Lewicy nie dementują i nie potępiają tych fałszywych oskarżeń TVN i posłów opozycji – zdecydowanie zakończył poseł Stefaniuk.

Do zarzutów odniosła się również obecna prezes Chwałek, która podkreśliła, że kierowana przez nią organizacja nigdy nie zajmowała żadnego stanowiska politycznego i jej celem jest przede wszystkim pomoc dzieciom cierpiącym na autyzm bez patrzenia na barwy polityczne.