Parlamentarzyści oddali hołd Żołnierzom Wyklętym w Terespolu i Radzyniu Podlaskim

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych był niezwykle uroczyście obchodzony na całym Południowym Podlasiu. Parlamentarzyści z naszego regionu senator Grzegorz Bierecki i Poseł Dariusz Stefaniuk, po uroczystościach w Białej Podlaskiej udali się do Terespola i Radzynia Podlaskiego.

W Terespolu Bierecki i Stefaniuk wraz z burmistrzem Jackiem Danielukiem w asyście przedstawicieli wojska, policji i służb granicznych złożyli kwiaty i wygłosili przemówienia pod pomnikiem Niepodległości i Obrońców Ojczyzny, który znajduje się przy tamtejszym rynku.

Pomnik został postawiony  ku czci żołnierzy poległych w obronie ojczyzny i w walce o niepodległość Polski, którymi byli również Żołnierze Wyklęci. W swoim przemówieniu przypomniał o tym senator Grzegorz Bierecki, który podziękował naszym niezłomnym żołnierzom za ich walkę o wolną Polskę. Walkę, która często oznaczała więzienie, tortury czy w końcu śmierć.O brutalnych przesłuchaniach przez komunistów, łamaniu życiorysów i zwykłych bestialskich mordach do dziś przypomina muzeum w Radzyniu Podlaskim, do którego powstania walnie przyczynił się senator Grzegorz Bierecki. Odsłonięty niedawno na fasadzie muzeum, miejsca, w którym mieściła się przed laty areszt gestapo i katownia UB jest swoistym memento, które ma nie pozwolić nam zapomnieć, co robili z wolnymi Polakami niemieccy i komunistyczni oprawcy. Tam właśnie, pod koniec dnia, po mszy świętej za dusze poległych i zabitych obrońców ojczyzny, = udali się nasi parlamentarzyści, a wieczorna aura tylko podkreśliła grozę tego miejsca.

W złożeniu wieńców pod muzeum uczestniczyły też władze Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego na czele z burmistrzem Jerzym Rębkiem i starostą Szczepanem Niebrzegowskim.