Poseł Stefaniuk demaskuje Trzaskowskiego i obnaża program PO. Co na to prezydent Litwiniuk?

Były prezydent Białej Podlaskiej a obecnie poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk zorganizował konferencję prasową, podczas której ocenił najnowsze propozycje programowe Platformy Obywatelskiej. Była mowa nie tylko o tych głośnych obietnicach, którymi się chwalą, ale przede wszystkim o tym, do czego się zobowiązali, a co chcą ukryć.

– Dzisiaj zadajemy pytania do polityków Platformy Obywatelskiej, do samorządowców, a przecież prezydent Białej Podlaskiej to też jest samorządowiec związany z Platformą. Czy, gdy PO dojdzie do władzy, to cele organizacji C40 Cities będą realizowane? Chodzi o to, czy np. czy będziemy mieli ograniczoną liczbę pojazdów na 1000 osób, a docelowo zostaną one całkowicie zlikwidowane? Czy będziemy mogli latać samolotem raz na dwa lata? Czy będziemy mieli ograniczenie, jeśli chodzi o ubrania do 3 par ubrań na rok, bądź też nie będziemy mogli jeść mięsa albo będzie to bardzo ograniczone? (…) To jest pomysł rodem z Monty Pythona – mówił Stefaniuk, nie zostawiając suchej nitki na opozycji.

Poseł słusznie zauważył, że realizacja tych postulatów to cios w naszą branżę rolniczą i hodowlaną, a także w polskie firmy odzieżowe. W tych propozycjach absurd goni absurd.

– Co mają zrobić rodzice małych dzieci i te małe dzieci mają mieć 3 pary śpiochów czy 3 pary ubranek w ciągu roku? Przecież dziecko przecież rośnie w ciągu roku. Ubranka kupione w styczniu w grudniu mogą już się nie nadawać. Czy to jest program PO? (…) Jeżeli ktoś myśli, że to jest śmieszne, że to jakiś happening, to proszę sobie przypomnieć, jak w zeszłym roku śmialiśmy się z propozycji zakazu produkcji samochodów spalinowych. Dziś to staje się faktem, a Parlament Europejski, w największą siłą jest EPL, do której należy PO,  to przegłosował. Dlatego pytamy dziś PO, jak się odnoszą do tych postulatów. My jesteśmy za wolnością – mówił Stefaniuk.