Stracił panowanie nad pojazdem i dachował

W miniony weekend kierujący Audi w miejscowości Witulin stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Z informacji świadka wynikało, że siedzący za kierownicą auta jest nietrzeźwy. Badanie wykonane przez mundurowych wykazało w organizmie 40-latka ponad 2,5 promile alkoholu. Przypominany, że „jazda na podwójnym gazie” zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.

W sobotni wieczór dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące dachowania Audi w miejscowości Witulin. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca osobówki prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

Policjanci janowskiego komisariatu, którzy dotarli na miejsce ustalili, że 40-letni bialczanin, podejrzewany o kierowanie autem jest nietrzeźwy. Mężczyzna początkowo twierdził, że samochodem kierował jego znajomy, a on podróżował jako pasażer. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu. Wykonane zostało też badanie retrospektywne, które pozwoli ustalić stan w jakim znajdował się mężczyzna w chwili zdarzenia.

– W sprawie zebrany został materiał dowodowy. Dzisiaj 40-latek usłyszy zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla