Poseł Dariusz Stefaniuk i przewodniczący Dariusz Litwiniuk o naprawie finansów publicznych

W siedzibie bialskiego Prawa i Sprawiedliwości odbyła się dzisiaj konferencja prasowa posła Dariusza Stefaniuka i przewodniczącego klubu radnych Zjednoczonej Prawicy w Radzie miasta Dariusza Litwiniuka.

Podczas swojego wystąpienia politycy omówili zmiany w finansach publicznych, których podjęło się PiS, a które sprawiają, że Polacy mają więcej pieniędzy w swoich portfelach.

A zrobiono naprawdę wiele. Zreformowano administrację skarbową. W marcu 2017 r. powstała Krajowa Administracja Skarbowa, która połączyła najlepsze doświadczenia administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej. Ta licząca ponad 60 tysięcy pracowników i funkcjonariuszy organizacja wykonuje zadania strategiczne dla polskiego budżetu i całych finansów publicznych.

Poseł Dariusz Stefaniuk zwrócił uwagę, że Platforma Obywatelska swoim lenistwem i pychą doprowadziła do sytuacji w której rozszczelniła system podatkowy w Polsce. W latach rządów PO – PSL upadł on niczym statek na dno morza. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zbudował od nowa ten statek, z dobrej jakości materiałów i doprowadził do uszczelnienia i stabilizacji systemu podatkowego. To właśnie dzięki rządowym działaniom w tych trudnych czasach nasz system był odporny na globalną sytuację.

Z kolei Dariusz Litwiniuk przypomniał, że większe wpływy z podatków, to większe pieniądze na inwestycje, których tak potrzebuje Biała Podlaska. Litwiniuk zapewnił, że Rada Miasta bardzo skrupulatnie przygląda się miejskim inwestycjom.