Polacy bronią Wielkiego Papieża. Senatorowie PiS: „Potępiamy haniebną nagonkę, stajemy w obronie Jego dobrego imienia”

Senatorowie PiS mówią „dość” marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu z PO, który nie chce wprowadzić pod obrady izby wyższej polskiego parlamentu uchwały w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Politycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli dzisiaj specjalne oświadczenie w tej sprawie. Jednym z sygnatariuszy jest senator Grzegorz Bierecki. 

Przypomnijmy, że 16 marca senatorowie PIS złożyli projekt w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Nie został jej jednak nadany bieg. – Nie wiemy, dlaczego, ponieważ marszałek Grodzki nie kontaktuje się z przedstawicielami największego klubu parlamentarnego, PiS, w Senacie. Odbieramy to, jako – po pierwsze – lekceważenie, po drugie – odroczenie procedowania tej uchwały – mówił wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Senatorowie PiS w obronie św. Jana Pawła II

Wciąż nie wiadomo, kiedy Grodzki zechce zająć się sprawą. Senatorowie PiS nie chcą już jednak czekać. Złożyli więc specjalne oświadczenie, w którym wprost nazywają to, co robią liberalne media i część opozycji „haniebną nagonką” i domagają się szacunku dla „najwybitniejszego Polaka w historii”.

„W związku z brakiem jasnej deklaracji ze strony Marszałka Senatu i przedstawicieli większości senackiej, że projekt znajdzie się w porządku kolejnego posiedzenia Senatu pragniemy wyrazić stanowczy protest przeciwko blokowania inicjatywy w tak ważnej dla Polaków sprawie. Zapewniamy, że będziemy nadal domagać się procedowania projektu uchwały. Dlatego też, w dniu dzisiejszym pragniemy wyrazić nasz najgłębszy szacunek wobec osoby św. Jana Pawła II i jednoznacznie stanąć w obronie Jego dobrego imienia” – oświadczyli senatorowie.

„Senatorowie Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie potępiają medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież – św. Jan Paweł II, najwybitniejszy Polak w historii. Jest to próba skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści” – czytamy w oświadczeniu, którego pełną treść publikujemy poniżej.

– Nie ma naszej zgody na atakowanie i zniesławianie św. Jana Pawła II. Ostatnie publikacje wiadomych mediów, bazujące na manipulacjach, materiałach sfabrykowanych przez bezpiekę mają jeden cel, atak na Kościół i na autorytet wielkiego papieża Polaka. Kłamliwie występując przeciw niemu, próbuje się tworzyć grunt, pod nowe niebezpieczne ideologie – mówił w rozmowie z naszym portalempo wybuchu nagonki na świętego Jana Pawła II  senator Grzegorz Bierecki.

 

 

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info